Ligue 1: Ibra sem segített, a PSG elvesztette veretlenségét

2014.12.14. 18:52
Ibrahimovic csalódottsága érthető, a PSG-nek semmi sem jött össze a Guingamp ellen (Fotó: Reuters)
Elvesztette veretlenségét a francia élvonalbeli labdarúgó-bajnokságban a Paris Saint-Germain, amely idegenben 1–0-ra kikapott a Guingamp-tól. A párizsi együttes legutóbb 2014 májusában, a Rennes-től kapott ki a Ligue 1-ben.

A Sirigu – Van der Wiel, Thiago Silva, David Luiz, Maxwell – Thiago Motta (Cabaye, 56.), Verratti, Matuidi – Lavezzi (Lucas Moura, 63.), Ibrahimovic, Cavani összeállításban pályára lépő PSG számára kiválóan is indulhatott volna a mérkőzés, de Edinson Cavani fantasztikus labdaátvétele és emelése után a lécen csattant a labda.

A vendégeknek a saját kapujuk előtt sem volt szerencséjük, hiszen a 11. percben a Guingamp előnybe került. A felívelt szabadrúgás után Younousse Sankharé fejéről Jérémy Pied elé pattant a labda, aki előrevetődve a jobb alsó sarokba bólintott (1–0).

A párizsi alakulat a későbbiekben többször is egyenlíthetett volna, de Jonas Lössl eszén ezúttal nem lehetett túljárni. A dán kapus a hajrában mutatta be a legnagyobb védést, amikor Zlatan Ibrahimovic ötméteres próbálkozását hárította óriási bravúrral.

A PSG veresége egyébként már a szünetben „érett”, mert a Guingamp 2004 óta nem kapott ki bajnoki meccsen, amikor a szünetben vezetett. Ibráék vereségének következtében a Marseille a Monaco elleni találkozó eredményétől függetlenül az élen várhatja a 19. fordulót.

A Toulouse már a 39. másodpercben emberhátrányba került Maxime Spano piros lapja miatt, aki a 2006–2007-es szezon óta a leggyorsabban kiállított játékossá vált a Ligue 1-ben. A középhátvéd hiányát megérezték a lila-fehérek, akik 3–0-s vereséget szenvedtek a második percben tizenegyest hibázó Lille otthonában. A Nice és a Saint-Étienne nem bírt egymással, a 38. perctől mindkét csapat tíz emberrel játszott. A listavezető Olympique Marseille egygólos vereséget szenvedett Monacóban, így nem tudott ellépni legfőbb üldözőjétől, a második helyen álló, a fordulóban ugyancsak pont nélkül maradó PSG-től. A találkozót eldöntő találat a 67. percben született, és Bernardo Silva érdeme. Őrzi nyerő szériáját a Monaco, amely négy nyeretlen találkozót követően harmadszor győzött zsinórban.