Ligue 1: Ibrahimovic duplázott, hátrányból nyert a PSG

2013.03.09. 18:56
Ibrahimovic duplázott, már 24 gólnál jár a bajnokságban (Fotó: Action Images)
A francia élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Ligue 1) 28. fordulójában a listavezető Paris Saint-Germain hazai pályán 2–1-re nyert az utolsó előtti helyen álló Nancy ellen.

A párizsi együttes a legutóbbi bajnokiján emberelőnyben játszva 1–0-ra kikapott a Reims otthonában, majd otthon ikszelt a Valenciával a Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjében – igaz, ez az eredmény a PSG továbbjutását jelentette.

A Nancy három vereséget követően a Sochaux otthonában begyűjtötte a három pontot, és a 37. percben meg is szerezte a vezetést a Parc des Princes-ben Benjamin Moukandjo találatával, de a házigazda a második félidő elején Zlatan Ibrahimovic gyors egymásutánban szerzett duplájával fordított, és végül 2–1-re megnyerte a mérkőzést.

A találkozó krónikájához még hozzá tartozik Ibra sportszerű jelenete. A még hátrányban lévő csapatának megítélt szabadrúgást ugyanis odapasszolta az ellenfélnek, mondván a bíró nem helyesen ítélt együttese javára.

A PSG-ben ismét csak a kispadon kezdett David Beckham, aki a 74. percben a második találatot előkészítő Marco Verratti helyére állt be.