Ligue 1: hiába vezetett a Nice, a PSG fordított

2018.03.18. 14:55
A Paris Saint-Germain 2–1-re legyőzte a Nice-t a francia élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Ligue 1) 30. fordulójában.

Noha a PSG rögtön magához ragadta a kezdeményezést, egy kontra végén meglepetésre a Nice szerzett vezetést az összecsapás 17. percében – Allan Saint-Maximin kapott nagyszerű kiugratást Alassané Pléától, a hazaiak támadója pedig tíz méterről higgadtan a jobb alsó sarokba gurított (1–0).Allan Saint-Maximin kapott nagyszerű kiugratást Alassané Pléától, a hazaiak támadója pedig tíz méterről higgadtan a jobb alsó sarokba gurított (1–0).

Sokat nem kellett várni az egyenlítésre, négy perccel később a másik oldalon Ángel Di Mária cselezte el magát ziccerig, tíz méterről pedig külsővel a kapu bal alsó sarkába lőtt (1–1). A kísérletbe a kapus beleért, ám védeni nem tudott.

A labdát a második félidőben is nagy fölénnyel birtokolta a PSG, ám kaput eltaláló lövése egyáltalán nem volt, a Nice ezzel szemben nem járt messze a góltól, Mario Balotelli a 75. percben például a kapufát találta el.

A 82. percben viszont megtört a jég: Adrien Rabiot adta be a labdát a bal szélről, Dani Alves pedig hat méterről a bal alsóba bólintott (2–1).

A folytatásban gól már nem született, így a Paris Saint-Germain 2–1-re megnyerte az összecsapást és begyűjtötte a három pontot. A párizsiak sorozatban kilencedik sikerüket aratták a francia élvonalban.

FRANCIA LIGUE 1
30. FORDULÓ
Nice–Paris Saint-Germain 1–2 (Saint-Maximin 17., ill. Di Mária 21., Dani Alves 82.)

A többi vasárnapi eredmény
Marseille–Lyon 2–3 (Rolando 31., Mitroglu 84., ill. Rami 42. – öngól, Aouar 52., Depay 90.)
Metz–Nantes 1–1 (Roux 12., ill. Rongier 23.)
Saint-Étienne–Guingamp 2–0 (Szubotics 29., Cabella 79.)

1. Paris SG 31 27 2 2 95–21 +74 83
2. Monaco 30 20 6 4 74–32 +42 66
3. Marseille 30 17 8 5 61–37 +24 59
4. Lyon 30 16 9 5 62–36 +26 57
5. Rennes 30 13 6 11 39–36 +3 45
6. Nantes 30 12 8 10 30–30 0 44