Ligue 1: gólzáporos meccsen ikszelt a Marseille a Monacóval

2015.11.29. 22:55
Az OM szurkolóinak hatalmas koreográfiája
A francia élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Ligue 1) 15. fordulójának rangadóján az Olympique Marseille 3–3-as döntetlent játszott odahaza az AS Monacóval. A Caen továbbra is tapad a PSG-re, ezúttal a Bordeaux otthonában aratott sima győzelmet.

A Marseille – melynek szurkolói pazar koreográfiával emlékeztek a párizsi terrortámadások áldozataira – már a 12. percben megszerezte a vezetést, ám az AS Monaco a mindössze 19 éves, mali származású jobbhátvéd, Almamy Touré duplájával fordítani tudott még a szünet előtt, így az első félidő végén a hercegségbeliek vonulhattak pihenőre előnyben.

A fordulás után nagyon gyorsan egalizált a házigazda, ám a Monacónál ekkor egy újabb védő, Fabio Coentra talált be, így ismét a vendégeknél volt az előny. A Marseille-nek azonban erre is volt válasza, a 20 esztendős Georges-Kévin N'Koudou egyenlített, és beállította a 3–3-as végeredményt.

LIGUE 1
15. FORDULÓ

Olympique Marseille–AS Monaco3–3(Alessandrini 12., Batshuayi 51., N'Koudou 82., ill. A. Touré 18., 39., F. Coentrao 72.)
KORÁBBAN JÁTSZOTTÁK
St. Etienne–Guingamp 3–0 (Hamouma 51., Eysseric 87. – 11-esből, Roux 94.)
Bordeaux–Caen 1–4 (Crivelli 90., ill. Ben Jusszef 6., Da Silva 56., Carrasso 61. – öngól, Delort 77.)