Ligue 1: Falcao műesése sokat elárul a mai Monacóról – videó

2018.09.25. 21:29
Semmi sem jött be Radamel Falcaónak (fotó: AFP)
Továbbra is szenved a Monaco: a hercegségbeliek hazai pályán 1–0-ra kikaptak az Angers-tól a francia élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Ligue 1) 7. fordulójának keddi játéknapján.

A nyomasztó fölényben játszó monacóiak egyetlenegyszer sem találták el az ellenfél kapuját ezen a mérkőzésen, ilyesmi legutóbb 2010 májusában, a Lyon ellen fordult elő velük a bajnokságban.

Jól jellemzi a hat forduló óta nyeretlen piros-fehérek mai állapotát az a jelenet, amely a 39. percben játszódott le: a 16-oson belülre törő Radamel Falcao jobb megoldás helyett megpróbálkozott egy egészen kilátástalan műeséssel – beletörődéssel fogadta az érte járó sárga lapot.

A másik kora esti találkozón a Nice idegenben legyőzte a Nantes-ot; Patrick Vieira csapata a legutóbbi négy forduló során harmadszor győzött.

Késő este remek összecsapáson szakadt meg a Toulouse ötmeccses veretlenségi sorozata; a Téfécét felülmúló Saint-Étienne először nyert két bajnokit egymás után ebben az idényben, és feljött a tabella harmadik helyére.

FRANCIA LIGUE 1
7. FORDULÓ, keddi mérkőzések
Monaco–Angers 0–1
(Bahoken 27.)
Nantes–Nice 1–2 (E. Sala 57., ill. Jallet 31., Makengo 69.)
Toulouse–Saint-Étienne 2–3 (Gradel 63., Durmaz 78., ill. Diony 23., Cabella 66., Salibur 75.)