Ligue 1: ez a gólöröm olaj volt a tűzre – a Lyon 5–0-ra nyerte a rangadót

2017.11.05. 23:52
Az Olympique Lyon idegenben 5–0-ra kiütötte ősi riválisát, a Saint-Étienne-t a francia élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Ligue 1) 12. fordulójának záró mérkőzésén.

Az első félidőben Memphis Depay és Nabil Fekir találataival kétgólos előnyt szerző Lyon a második játékrész elején Léo Lacroix kiállítása miatt emberelőnybe került, amit újabb három góllal használt ki. Előbb a Real Madrid korábbi csatára, Mariano Díaz talált be, aki az elmúlt 40 év első lyoni játékosa, aki pályafutása első 12 francia bajnoki meccsén eljutott legalább kilenc találatig, utána Bertrand Traoré volt eredményes, aztán Fekir szerezte meg a második gólját – majd tett olajat a tűzre.

A francia válogatott támadó „Messi módjára" levette a mezét, amelyet a hazai szurkolók felé tartva a magasba emelt. A Saint-Étienne szurkolóinál ekkor elszakadt a cérna, berohantak a pályára, ami miatt félbeszakadt a meccs. Csaknem egy óra kényszerpihenő után a csapatok lejátszották az utolsó négy percet, majd a játékvezető hosszabbítás nélkül lefújta a meccset.

„Szerénynek kell maradnia, ez nem volt szép tőle. Tönkretette az estét” – mondta az esetről Bruno Génésio, a Lyon vezetőedzője.

A francia bajnokságban több mint 40 esztendő után először fordult elő, hogy egy fordulón belül négy csapat is (PSG, Monaco, Marseille, Lyon) legalább öt gólt szerzett.

FRANCIAORSZÁG, LIGUE 1
12. FORDULÓ
Nice–Dijon 1–0
(Balotelli 40. - 11-esből)
Marseille–Caen 5–0 (L. Gustavo 43., Thauvin 47., 81., Sanson 52., Mitroglu 76., )
Metz–Lille 0–3 (N. Pepe 45., 87., az elsőt – 11-esből, Bahlouli 67.)
Saint-Étienne–Lyon 0–5 (Depay 10., Fekir 25., 84., M. Díaz 58., B. Traoré 65.)

1. Paris SG 12 10 2 39–8 +31 32
2. Monaco 12 9 1 2 34–12 +22 28
3. Lyon 12 7 4 1 32–15 +17 25
4. Marseille 12 7 3 2 26–17 +9 24
5. Nantes 12 7 2 3 11–9 +2 23
6. Saint-Étienne 12 5 3 4 13–15 –2 18