Ligue 1: elsötétült a stadion, jöttek a szerelők és az egyenlítő gól

2011.10.01. 22:57
Különleges körülmények között szerzett pontot a Nice a Caen vendégeként a francia labdarúgó-bajnokság 9. fordulójának szombati játéknapján.

A Caen Pierre-Alain Frau góljával a 80. percben megszerezte a vezetést, majd nem sokkal később elsötétült a stadion. Tizennégy percbe telt, hogy az elektromos hiba kijavítása után újra elkezdődjék a játék – és a Nice jól koncentrált: egy kipattanót labdát Eric Mouloungui bevert, döntetlen a vége.

A döntetlenekkel zsúfolt szombati játéknapon szintén drámai hajrában mentett pontot a Montpellier, és ugyancsak a végjáték döntött a Sochaux javára az eddig kiválóan szereplő Toulouse ellen.

FRANCIAORSZÁG
9. FORDULÓ – OKTÓBER 1-2.
Szombati mérkőzések
Caen–Nice 1–1 (Frau 80., ill. Mouloungui 89.)
Dijon–Ajaccio 1–1 (Bauthéac 41., ill. Mostefa 19.)
Lorient–Valenciennes 2–0 (Campbell 22., Juoffre 68.)
Nancy–Evian 1–1 (Karaboué 53., ill. Mongongu 69. – 11-esből)
Saint-Étienne–Auxerre 1–1 (Guilavogui 39., ill. Szahar 5.)
Sochaux–Toulouse 3–0 (Maiga 9., 87., Bakambu 89.)
Bordeaux–Montpellier 2–2 (Diabaté 18., Ciani 49., ill. Belhanda 87. – 11-esből, Hilton 90.)