Ligue 1: a Reims „beijesztett”, a PSG történelmet írt

2018.09.26. 23:14
Hatem Ben Arfa 596 nap után kezdett ismét a Ligue 1-ben, de csapata, a Rennes kikapott az Amiens otthonában. A meccs krónikájához tartozik, hogy a vendégek Jérémy Gelin kiállítása miatt a 61. perctől kezdve tíz emberrel játszottak.

A Marseille drámai végjátékban gyűjtötte be a három pontot, a Lyon viszont már az első bő fél óra során eldöntötte a meccsét.

A címvédő párizsiak nem kezdtek jól a Reims ellen, hiszen a második percben hátrányba kerültek. Nem kellett sokáig búslakodniuk a hazai szurkolóknak, hiszen Cavani rögvest egyenlített, majd Neymar büntetője után az uruguayi a szünet előtt már a harmadik PSG-gólt is megszerezte.

Ezzel a hetedik bajnokiján is eljutott három találatig az együttes, ilyen idénykezdetre korábban még egy csapat sem volt képes!

A fordulást követően Meunier is betalált, így a PSG végül 4–1-re legyőzte a Reimst.

FRANCIA LIGUE 1
7. FORDULÓ
Amiens–Rennes 2–1 (Gnahoré 51., Gouano 66., ill. Grenier 81.)
Bordeaux–Lille 1–0 (Kamano 7.)
Caen–Montpellier 2–2 (Kaui 10., Bammu 63., ill. Delort 37., Le Tallec 51.)
Dijon–Lyon 0–3 (Moussa Dembélé 16., 19., Terrier 35.)
Marseille–Strasbourg 3–2 (Payet 41. – 11-esből, Sanson 44., Germain 91., ill. Lala 27., Nuno da Costa 89.)
Nimes–Guingamp 0–0
Paris Saint-Germain–Reims4–1 (Cavani 5., 44., Neymar 24. – 11-esből, Meunier 55., ill. Chavalerin 2.)