Ligue 1: hatalmas gól a Monaco hálójában, újabb zakó – videó

2018.04.21. 22:18
A guingamp-i Étienne Didot gólöröme (Fotó: AFP)
A Marseille hazai pályán 5–1-re megverte a bennmaradásért harcoló Lille-t a francia élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Ligue 1) 34. fordulójának szombat délutáni mérkőzésén, és mivel a Monaco este 3–1-re kikapott a Guingamp-tól, a második és a negyedik helyezett közötti különbség egypontnyira csökkent.

A BL-kvótáért harcoló OM már az első félidőben eldöntötte a Lille elleni mérkőzést – a henger különlegességét jól érzékelteti, hogy a Marseille 1991 óta (Rennes, 5–1) most először vezetett négy góllal már a szünetben bajnoki mérkőzésen a Vélodrome-ban.

Az esti programban újabb vereséget szenvedett a Monaco: a múlt héten Párizsban egy hetest kapó hercegségbeliek – a 21. perctől, a szándékos kezezésével tizenegyest is összehozó Jemerson kiállítása miatt emberhátrányban játszva – 3–1-re maradtak alul a Guingamp otthonában.

Egy kis stat: nem Guingamp a mindenkori bajnoki címvédők kedvenc célpontja – a bretonok 12-szer fogadtak hivatalban lévő bajnokcsapatot az élvonalban, hatszor győztek, négyszer döntetlent játszottak és csak kétszer kaptak ki.

A bretonok második gólja gyönyörű volt: Étienne Didot szögletet követően, kapásból ágyúzta a labdát a kapuba.

FRANCIA LIGUE 1
34. FORDULÓ, szombati mérkőzések
Marseille–Lille 5–1 (Thauvin 12., 30. – a másodikat 11-esből, Mitroglu 35., 38., Ocampos 68., ill. Benzia 54.)
Guingamp–Monaco 3–1 (Briand 22. – 11-esből, Didot 34., M. Thuram 47., ill. A. Touré 63.)
Amiens–Strasbourg 3–1 (Monconduit 45., Manzala 79., Kakuta 92., ill. Szaadi 94.)
Metz–Caen 1–1 (Da Silva 71. – öngól, ill. Deminguet 73.)
Toulouse–Angers 2–0(Y. Sanogo 42., Gradel 60. – 11-esből)

1. Paris SG 33 28 3 2 103–23 +80 87
2. Monaco 34 21 7 6 79–44 +35 70
3. Lyon 34 20 9 5 77–38 +39 69
4. Marseille 34 20 9 5 72–41 +31 69
5. Rennes 34 13 9 12 43–41 +2 48
6. Nice 33 13 8 12 44–45 –1 47