Ligue 1: a PSG két öngóllal győzte le a Lyont – videó

2017.09.17. 22:53
Kylian Mbappé ünnepel, Anthony Lopes pedig bosszankodik a második öngól után (Fotó: AFP)
A francia élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Ligue 1) 6. fordulójának vasárnapi játéknapján a Paris Saint-Germain hazai pályán két öngólnak köszönhetően 2–0-ra legyőzte a Lyont.

A Lyon remekül tartotta magát a Neymar, Mbappé, Draxler, Cavani négyessel rohamozó PSG otthonában, sőt, a gól nélküli első félidő után Tanguy Ndombele révén a 64. percben kis híján a vezetést is megszerezte, a középpályás lövése azonban kifelé pattant a lécről.

Ez pedig majdnem tíz perccel később megbosszulta magát, hiszen bal oldali beadás után Edinson Cavani beletette a sarkát a labdába, amely Marcelóról a Monaco kapujába pattant (öngól, 1–0).

Az első öngól

Ezt követően Cavani maga is gólt szerezhetett volna, Anthony Lopes azonban óriási bravúrral hárította a tizenegyesét.

Cavani tizenegyese és Lopes védése

Néhány perccel később mégis megszületett a párizsiak második találata, egy újabb öngól formájában. Kylian Mbappé ugrott ki ziccerben, lövését hiába védte a kapus, a labda a menteni igyekvő Jérémy Morelről a saját kapujába pattant, így a PSG 2–0-ra nyert, és visszavette a vezetést a tabellán.