Ligue 1: a PSG emberelőnyben kapott ki az újonc Reimstől

2013.03.02. 19:00
Ezequiel Lavezzi kihagyott ziccere sokba került a PSG-nek (Fotó: Action Images)
A kiesés ellen küzdő Reims meglepetésre 1–0-ra legyőzte hazai pályán az éllovas PSG-t a francia élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 27. fordulójában. Az újonc együttes sikerének értékét növeli, hogy az 58. perctől emberhátrányban játszott.

Az első félidőben meglepetésre a 17. helyen álló Reims dominált, amely egyáltalán nem illetődött meg a nagynevű ellenféllel szemben. A legnagyobb helyzet ezzel együtt a párizsiak előtt adódott, de Ezequiel Lavezzi hiába állt egy az egyben szemben a kapussal, nem találta el a kaput.

A második játékrész elején Zlatan Ibrahimovic egy hosszú indítást követően kilőtte a bal alsó sarkot, de az asszisztens (tévesen) lest jelzett, maradt tehát a 0–0.

Az 58. percben Christopher Glombard megkapta második sárga lapját, így a hazaiak tíz főre fogyatkoztak. Korai volt azonban temetni a kétszeres BEK-döntős csapatot, ugyanis a 64. percben egy szöglet után megszerezte a vezetést a lengyel Grzegorz Krychowiak góljával. Közvetlenül ezután Carlo Ancelotti becserélte David Beckhamet, majd a későbbiekben pályára küldte Jérémy Ménezt és Kevin Gameirót is, de a PSG velük sem volt képes egyenlíteni, így nem várt vereséget szenvedett – először Beckhammel a soraiban. A Reims tavaly október 6. óta először nyert hazai pályán