Ligue 1: a címvédő Lille megint pontokat pazarolt a hajrában

2011.09.17. 23:12
Akárcsak a keddi Bajnokok Ligája mérkőzésen, a francia labdarúgó-bajnokság 6. fordulójában is a hajrában csúszott ki két pont a Lille kezéből: a francia címvédő 2–2-t játszott a Sochaux-val. A nap korábbi mérkőzésein kétgólos vezetésről veszített pontokat a Montpellier, így immár meg kell osztania az első helyet a fordulatos derbit nyerő Toulouse-szal.

A Lille kétszer is megszerezte a vezetést – második alkalommal már emberhátrányban játszott Mathieu Debuchy kiállítása következtében –, ám nem tudta megtartani előnyét: a 86. percben egy gyors támadás végén Sloan Privat kiegyenlített. A Lille három győzelem után veszített pontot a bajnokságban.

A Montpellier Olivier Giroud duplájával a szünetben két góllal vezetett Brestben. A hajrában egy védelmi kihagyást a Brest izraeli támadója, Eden Ben Baszat megbüntetett, és nem sokkal a lefújás előtt az argentin Santiago Gentiletti egy szögletet követően az egyenlítő gólt is megszerezte.

A Montpellier immár nem egyedül vezeti a mezőnyt: felzárkózott mellé a Toulouse, amely kétgólos hátrányból nyerte meg a Bordeaux elleni Garonne-derbit. A hajrá rendkívül fordulatos volt: a TFC felzárkózott 2–2-re, majd elhibázott egy büntetőt – az eset előtt kiállított bordeaux-i kapus, Cédric Carrasso helyére beálló Abdoulaye Keita kivédte az egy tizenegyest korábban már értékesítő Franck Tabanou lövését. Az utolsó pillanatokban mégis megszületett a lilák győztes gólja, Emmanuel Riviere egy ellencsapás végén talált be.

LIGUE 1
6. FORDULÓ
Szombati mérkőzések
Lille–Sochaux 2–2 (Pedretti 50., E. Hazard 78. – 11-esből, ill. Bakambu 70., Privat 86.)
Auxerre–Caen 1–1 (Dzsomá 32., ill. Nivet 45.)
Brest–Montpellier 2–2 (Ben Baszat 69., Gentiletti 87., ill. Giroud 18., 40.)
Lorient–Saint-Étienne 3–0 (Aliadiere 11., 76., Coutadeur 92.)
Nice–Ajaccio 3–0 (Monzon 45+3., 87. – mindkettőt 11-esből, Civelli 88.)
Toulouse–Bordeaux 3–2 (Tabanou 53. – 11-esből, Capoue 59., Riviere 92., ill. Diabaté 19., 38.)
Valenciennes–Dijon 4–0 (Danic 53., Pujol 75., 78., Cohade 79.)