Ligue 1: 38 év után szerzett pontot így talpra állva a Lyon

2018.12.01. 19:09
Loic Rémy (balra) és a lyoni Kenny Tete párharca (Fotó: AFP)
A Lyon kétgólos félidei hátrányt ledolgozva 2–2-es döntetlent harcolt ki a Lille vendégeként a francia élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Ligue 1) 15. fordulójának szombat kora esti rangadóján.

Loic Rémy és az ő passzából eredményes Nicolas Pépé révén a Lille kétgólos előnyt szerzett az első félidőben, és amikor a második játékrész elején Memphis Depay az égbe lőtte a videózás után megítélt lyoni tizenegyest, úgy tűnt, a hazaiak megállítják a jó passzban lévő OL-t.

A vendégek azonban nem véletlenül veretlenek lassan két hónapja és harcolnak a továbbjutásért BL-csoportjukban – nagyon megnyomták a folytatást, és ki is egyenlítettek. Depay látványos sarokpasszából Bertrand Traoré szépített, majd a 86. percben a csereként beálló Moussa Dembélé közelről belőtte a másodikat is.

A GÓLOK

Kis híján mégis Lille-ben maradt a három pont, hiszen Pépének volt még egy ígéretes bombája, csakhogy Anthony Lopes nagyot védett. A vége tehát iksz: a Lyon immár hat forduló óta őrzi veretlenségét (négy győzelem, két döntetlen), a Lille négy forduló óta nyeretlen (két döntetlen, két vereség).

Egy kis stat: a Lyon 1980 novembere (Auxerre, 2–2) óta először ért el döntetlent élvonalbeli bajnokin idegenben úgy, hogy a szünetben kétgólos hátrányban volt (Stats Foot).