Liga 1: veretlen maradt idegenben az újonc Arad

BOROS MIKLÓSBOROS MIKLÓS
2020.10.18. 20:21
Veretlen maradt idegenben az újonc Arad (Fotó: UTA Arad/Facebook, archív)
Veretlen maradt idegenben az újonc UTA a román labdarúgó-élvonalban: az aradi együttes vasárnap este az FC Hermannstadt ellen játszotta ötödik döntetlenjét. A mérkőzést a nagyszebeni csapat stadionjának felújítása miatt Medgyesen rendezték meg, zuhogó esőben.

A találkozó rosszul indult az UTA számára, Bright Addae kapufáról bepattanó fejesével már az 5. percben vezetést szereztek a hazaiak. 1–0

A mérkőzés elején csak hosszú labdákkal próbálkozó aradiak azonban fél óra után átvették a játék irányítását, szünet után pedig szinte csak nekik volt helyzetük, de Cristiano Figueiredo szebeni kapus eszén sokáig nem tudtak túljárni. A távolról is bátran próbálkozó vendégeknek végül egy szabadrúgásból sikerült az egyenlítés, Ioan Hora 17 méterről lőtte félmagasan a kapu bal oldalába a labdát. 1–1

A láthatóan jobb erőnlétben lévő UTA-nak a győztes gól már nem jött össze az utolsó negyedórában, így 1–1-es döntetlennel zárult a találkozó. A 10 pontos Hermannstadt a hatodik, a 8 pontos UTA pedig a kilencedik helyre lépett előre a táblázaton.