Fontos meccsen győzött a Sepsi (Fotó: Fekete Lehel/Sepsi OSK)
A Sepsi OSK egy nullára megverte odahaza az Academica Clinceni-t az osztályozó csoport 14., azaz utolsó fordulójában, de a koronavírus okozta problémák miatt nem tudni még, simán benn marad-e a csapat, vagy osztályozóra kényszerül.

OSZTÁLYOZÓ CSOPORT
14. FORDULÓ
Sepsi OSK–Academica Clinceni 1–0 (Deaconu 27.)

ONLIVE KÖZVETÍTÉS, ÉRDEKESSÉGEK, STATISZTIKÁK ITT!

Volt-e egyáltalán értelme lejátszani a román élvonal alsóházi rájátszásnak utolsó fordulóját, ha a szövetség úgyis csak két nappal később dönti el, hogy milyen szabályok alapján alakul ki a végső sorrend? – ez a kérdés határozta meg a szezon utolsó sepsiszentgyörgyi mérkőzését, amelyen a Sepsi OSK az Academica Clinceni-t fogadta.

Az adminisztratív döntés felelősségét azonban Liga 1-et lebonyolító Profi Labdarúgóligára, azaz a klubokra hárította át a szövetség, amely 7:6 arányban, az Universitatea Craiova tartózkodása mellett úgy döntött: a rájátszás pontok/meccs átlaga határozza meg a sorrendet. Az alig titkoltan a Dinamo ellen meghozott döntés azonban a Sepsinek sem jött jól, amely alig háromszor nyert a playout első 12 mérkőzésén. A színfalak mögötti kavarás azonban nem állt meg itt, a Liga 1-es klubok ugyanis szerdán kiálltak Razvan Burleanu, a szövetség elnöke által régóta szorgalmazott létszámemelés mellett, így aztán az is előfordulhat, hogy pénteken arról szavaz a végrehajtó bizottság, hogy egyáltalán ne legyen kieső.

Ilyen előzmények után jó focira esély sem volt, bár a Sepsi görcsös, ideges játékkal is uralni tudta a mérkőzést. A Clinceni csupán egyszer, 13. percben tudott ráijeszteni a hazaiakra, amikor Jovan Markovici tisztára játszotta magát, de 12 méterről nem találta el a kaput. Sok veszély a szentgyörgyi támadásokban sem volt, de Ronaldo Deaconu a legjobbkor lőtte meg első gólját a Sepsi színeiben: a 23 éves középpályás 24 méteres szabadrúgásból küldte a jobb alsó sarokba a labdát.

A második félidő még eseménytelenebb volt, a csapatok nagyon várták már a szezon végét, a szentgyörgyiek pedig fél szemmel Nagyszebenre figyeltek, ahol a Poli Iasi veresége esetén minden számítás szerint elkerülte volna az utolsó három helyet a Sepsi. A Poli azonban a 93. percben, büntetőből lőtt góllal szerzett egy pontot, így a Liga 1 végső sorrendje csak pénteken, a szövetség bukaresti irodáiban alakul ki.

A TÖBBI MÉRKŐZÉSEN
Dinamo–FC Viitorul 1–1 (Sorescu 37., ill. V. Achim 35. – 11-esből)
FC Hermannstadt–Poli Iasi 2–2 (I. Stoica 7., Dalbea 79., ill. Luckassen 18., Cristea 93. – 11-esből)
Chindia Targoviste–FC Voluntari 2–0 (Valmir Berisha 33., Yameogo 39.)

A sorrend a megszerzett pontok alapján: 7. Viitorul 43, 8. Hermannstadt 35, 9. Sepsi 34, 10. Clinceni 32, 11. Voluntari 31, 12. Poli Iași 30, 13. Dinamo 25, 13. Chindia 23
Az állás a rájátszás pontátlaga alapján: 7. Hermannstadt 1.833, 8. Viitorul 1.642, 9. Clinceni és Voluntari 1.500-1.500, 11. Iasi 1.357, 12. Sepsi 1.307, 13. Dinamo 0.888, 14. Chindia 0.833