Portugália nagy fordítással lett bronzérmes a Konföderációs Kupán

2017.07.02. 13:50
A portugálok szerezték meg a bronzérmet (Fotó: AFP)
A 2017-es Konföderációs Kupa bronzmérkőzésén az Európa-bajnok Portugália a rendes játékidő ráadásában egyenlített, majd a hosszabbításban újabb gólt szerzett, így 2–1-re felülmúlta az Arany-kupa-győztes Mexikót.

KONFÖDERÁCIÓS KUPA, OROSZORSZÁG
A HARMADIK HELYÉRT
PORTUGÁLIA–MEXIKÓ 2–1 (0–0, 1–1, 2–1) – h. u.
Moszkva,
Szpartak Stadion, 42 659 néző. V: al-Mirdaszi (szaúdi)
Portugália: Rui Patrício – Semedo, Pepe, Luis Neto, Eliseu – Pizzi (W. Carvalho, 91.), Moutinho (Adrien Silva, 82.), Danilo Pereira (A. Gomes, 82.), G. Martins – Nani (Quaresma, 70.), André Silva. Szövetségi kapitány:Fernando Santos
Mexikó: Ochoa – Layún, Araujo, Moreno, L. Reyes – H. Herrera, Márquez (M. Fabián, 106.), Guardado (J. dos Santos, 80.) – Vela, J. Hernández (R. Jiménez, 85.), Peralta (Lozano, 61.). Szövetségi kapitány:Juan Carlos Osorio
Gólszerző: Pepe (90+1.), Adrien Silva (104. – 11-esből), ill. Luis Neto (54. – öngól)

A tornaújonc Portugália a rutinos, hetedik Konföderációs Kupáján szereplő Mexikóval másodszor találkozott az oroszországi viadalon, a csoportkörben 2–2-es döntetlenre végeztek a felek.

A portugáloknak ezúttal nélkülözniük kellett legnagyobb sztárjukat, Cristiano Ronaldót, ennek ellenére hamar vezetéshez juthattak volna: negyedóra után, egy kis videobírós segítséggel tizenegyeshez jutottak, André Silva kísérletét azonban hárította Guillermo Ochoa. Az első félidő folytatásában még Rui Patrício is bemutatott egy nagy védést Javier Hernández lövése után.

A fordulás után megmaradt az enyhe portugál fölény, azonban a helyzeteiket rendre elszórakozták. Ezt pedig megbosszulta Mexikó: Hernández bal oldali beadása a menteni igyekvő Luis Netóról a saját kapujába pattant (öngól, 0–1).

Ezt követően Ochoa bemutatott még néhány védést, amikor pedig már úgy tűnt, nem lesz feladata, mégis egyenlített az Eb-győztes: a 91. percben az előrehúzódó középhátvéd, Pepe talpalta a kapuba a csereként beálló Ricardo Quaresma lövését (1–1).

Az előző három kiíráshoz hasonlóan így ezúttal is jöhetett a túlórázás a bronzmeccsen.

A hosszabbítás első félidejének végén a fordítás is összejött a portugáloknak, egy kezezés miatt megítélt büntetőt Adrien Silva váltott gólra (2–1).

A második 15 perc elején felcsillant a remény Mexikó előtt, hiszen Nélson Semedo megkapta a második sárga lapját, az emberelőny azonban nem tartott sokáig, nagyjából öt perccel később újabb piros villant, a csereként beszálló Raúl Jiménez is két sárgával mehetett zuhanyozni.

Az utolsó öt percben Rui Patrício még nagy vetődéssel védte Marco Fabián távoli kapáslövését, majd egy, a mexikóiak szerint tizenegyes és videobírózás után elküldték Juan Carlos Osorio szövetségi kapitányt. Újabb gól azonban nem esett, így Portugália 2–1-re legyőzte Mexikót, és megszerezte a harmadik helyet.

Érdekesség, hogy a legutóbbi öt Konföderációs Kupán mindig európai válogatott lett a bronzérmes.

A mérkőzés összefoglalója

2017-ES KONFÖDERÁCIÓS KUPA, KIESÉSES SZAKASZ
ELŐDÖNTŐ
Június 28., 20.00, KazanyPortugália–Chile0–0 – 11-esekkel 0–3
Június 29., 20.00, SzocsiNémetország–Mexikó4–1
A 3. HELYÉRT
Július 2., 14.00, MoszkvaPortugália–Mexikó2–1 – h. u.
DÖNTŐ
Július 2., 20.00, SzentpétervárNémetország–Chilex–x

HOSSZABBÍTÁS 2. FÉLIDŐ

122. perc Véget ért a mérkőzés, Portugália hosszabbítás után 2–1-re legyőzte Mexikót.

121. perc: Ochoa is előrehúzódott egy szabadrúgáshoz, de nem tudott fejelni.

120. perc: Juan Carlos Osorio addig reklamált, amíg a bíró el nem küldte a kispadtól.

119. perc: Újabb helyzet! Pepe szorításában Moreno fejelt az oldalhálóba. A mexikóiak tizenegyest reklamáltak, vagy, hogy legalább visszanézzék az esetet videobírón.

118. perc: Fabián próbálkozott távolról egy kapáslövéssel, de Rui Patrício résen volt és odaért a jobb alsó sarokba tartó labdára.

112. perc: ÚJABB PIROS! TÍZ A TÍZ ELLEN FOLYTATJÁK! A csereként beálló Raúl Jiménez rúgta vállon Eliseut, veszélyes játékért pedig ő is megkapta a második sárgáját.

112. perc: Quaresma 16 méteres lövése Morenóról pattant szögletre.

106. perc: PIROS LAP! Emberelőnyben került Mexikó! Nélson Semedo addig gyötörte Layúnt, amíg a játékvezető sárga lapot adott neki, és mivel egyet már kapott, a kiállítás sorsára jutott.

106. perc: Rafael Márquezt Marco Fabián váltotta a mexikóiaknál.

106. perc: Elkezdődött a hosszabbítás második félideje.

Érdekesség, hogy az előző három Konföderációs Kupa bronzmeccse egyaránt hosszabbításba torkollt, a harmadik helyet pedig mindannyiszor egy európai válogatott szerezte meg.

HOSSZABBÍTÁS 1. FÉLIDŐ

105+2. perc: Quaresma lövése után védett Ochoa, majd a játékvezető lefújta a hosszabbítás első félidejét.

105. perc: Egy perc a ráadás.

104. perc: GÓÓÓL! FORDÍTOTTAK A PORTUGÁLOK! Adrien Silva vállalta magára a büntetőt, és félmagasan kilőtte a kapu bal oldalát. 2–1

103. perc: Újabb tizenegyeshez jutott Portugália! Quaresma beadása után Gelson Martins próbálkozott egy esernyőcsellel, de Layún kezében elakadt a labda.

101. perc: Kisebb kakaskodás a pályán, a szaúdi bírónak azonban sikerült megfékeznie az indulatokat.

99. perc: Eliseu távoli szabadrúgása szállt kevéssel a kapu fölé.

98. perc: Héctor Moreno is sárga lapot kapott, mezénél fogva húzta vissza André Silvát.

94. perc:Raúl Jiménez sárgult be, Adrien Silvát állította meg szabálytalanul.

93. perc: VÉDÉS! A sarokrúgást Moreno csúsztatta meg a tizenhatoson belül, a hosszún üresen érkező Jiménez közeli lövését azonban Rui Patrício hárította.

93. perc: Lozano beadása Pepéről Jiménez elé pattant, lövése azonban Netóról szögletre pattant.

91. perc: Fernando Santos kihasználta az extra cserelehetőségét, Pizzi helyére William Carvalho állt be.

91. perc: Elkezdődött a hosszabbítás.

2. FÉLIDŐ

90+4. perc: Véget ért a rendes játékidő, jöhet a kétszer 15 perces hosszabbítás.

90+1. perc: GÓÓÓL! EGYENLÍTETTEK A PORTUGÁLOK! Quaresma jobb oldali beadását az előrehúzódó középhátvéd, Pepe talpalta a kapuba. 1–1

90+1. perc: Négy perc a ráadás.

90. perc: André Gomes kiugratását vágták ki a tizenhatoson belülről a mexikóiak.

88. perc: Lozano volt lesen.

85. perc: Mexikói csere, Javier Hernándezt Raúl Jiménez váltotta.

84. perc: Vela távoli kísérletét fogta meg biztosan a portugál kapus.

83. perc: Helyzet! Hernández kapott remek labdát Velától, ám az éles szögből leadott lövését védte Rui Patrício.

82. perc: Kettős csere a portugáloknál: Adrien Silva és André Gomes érkezett a pályára Danilo és Moutinho helyére.

80. perc: Újabb mexikói változtatás, Jonathan dos Santos állt be Guardado helyére.

78. perc: Lozano volt lesen.

73. perc: A tizedik portugál sarokrúgás nem volt veszélyes.

73. perc: Pepe gondolt egyet, majd távolról megpróbálkozott egy lövéssel, a labda azonban egy mexikóiról szögletre csorgott.

72. perc: Lozano húzott el a bal szélen, beadását Hernández a kapu fölé fejelte.

70. perc: Nani helyét Ricardo Quaresma vette át a portugáloknál.

69. perc: Pepének sikerült elfejelnie a sarokrúgás után a labdát.

69. perc: Layún jobb oldali beadását Semedo fejelte szögletre.

68. perc: Pizzi bal oldali beadása szállt el mindenki feje fölött.

65. perc: Neto rossz felszabadítása után Vela küldte a labdát az oldalhálóba.

62. perc: Lehetőség! A sarokrúgás után Nani senkitől sem zavartatva, négy méterről a kapu mellé csúsztatott.

61. perc: BRAVÚR! André Silva a bal oldalról középre löbbölt a tizenhatoson belülre, Moutinho visszafejelte a labdát a középen érkező Gelson Martinsnak, ő azonban hiába fejelt erősen öt méterről, Ochoa kitolta a léc alá tartó labdát.

61. perc: Mexikói csere, Hirving Lozano érkezett Oribe Peralta helyére.

59. perc: Ez is kimaradt! Gelson Martins készített elő remekül, legurított labdáját azonban Pizzi 15 méterről a bal alsó sarok mellé rúgta.

54. perc: GÓÓÓL! VEZET MEXIKÓ! Javier Hernández ment el védője mellett a bal oldalon, majd az alapvonalról közepre lőtte a labdát. Vela nem tudott beleérni a beadásba, ez pedig megzavarta a menteni igyekvő Luis Netót, akiről a saját kapujába pattant a labda. 0–1

53. perc: Helyzet! Gelson Martins kapott kiváló labdát André Silvától, az átvétel után pedig 12 méterről lőtt, de a labda az oldalhálóban kötött ki.

52. perc: Egy jól felépített portugál kontra végén Joao Moutinho 25 méterről jóval a kapu fölé lőtt.

Csere egyébként egyik oldalon sem volt.

46. perc: Rui Patrício mutatott be egy nagy védést, de Hernández lesről tüzelt, így ha bemegy sem lett volna érvényes a találat.

46. perc: Újra útjára indult a labda, a mexikóiak kezdték a második félidőt.

1. FÉLIDŐ

45+2. perc: Moutinho szöglete nem volt veszélyes, így véget ért az első félidő, az állás egyelőre gól nélküli döntetlen.

45+1. perc: Nani még kiharcolt egy szögletet.

45. perc: Egy perc a hosszabbítás.

43. perc: Majdnem öngól! Gelson Martins jobb oldali beadása után Peralta egy gyönyörű csukafejessel az oldalhálóba fejelte a labdát.

42. perc: Pizzi lövése pattant szögletre egy mexikói játékosról.

38. perc: Egy portugál kontra végén Semedo 20 méterről eleresztett lövését védte Ochoa.

37. perc: Peralta próbált ollózni, de egyrészt nem találta el a labdát, másrészt lesen volt.

35. perc: Gelson Martins forgolódott a tizenhatoson belül, majd amikor szembekerült a kapuval, eleresztett egy lövést, Ochoának azonban nem kellett védenie.

33. perc: Semedo jobb oldali beadása után Nani csúsztatta meg a labdát, majd a nagy lendülettel érkező Pizzi lövését blokkolta Layún.

31. perc: VÉDÉS! Vela passza után Hernández húzott meg egy cselt, majd 13 méterről a jobb felsőt vette célba, Rui Patrício azonban szögletre nyomta a labdát.

27. perc: A bal oldali szabadrúgás után Rui Patrício szerezte meg a labdát.

26. perc: Újabb sárga lap villant, Nélson Semedo rúgott oda csúnyán Hernándeznek hátulról.

23. perc: Helyzet! Pizzi tört be a tizenhatoson belülre, majd kiszorított helyzetből kevéssel lőtt a jobb alsó sarok mellé. A labda megpattant egy mexikói védőn, ezt azonban nem szúrta ki a bíró, így elmaradt egy portugál szöglet.

Moszkvában egyébként szakad az eső.

18. perc: Nani előtt adódott lehetőség, de egy bal oldali beadás után közelről fölé fejelt. Kicsit magas volt a labda a portugálok csapatkapitányának.

A portugáloknak nagyon nem mennek a tizenegyesrúgások: Chile ellen az elődöntőben háromból hármat kihagytak.

17. perc: Kimaradt! A sértett, André Silva állt a labda mögé, jobb alsó sarokba tartó lövését azonban kitolta Ochoa.

16. perc: Megszületett a döntés: tizenegyeshez jutott Portugália. Rafael Márquez pedig sárga lapot kapott.

14. perc: Videobírózás jön! André Silva kapott remek labdát, majd a tizenhatoson belül át is vette azt, Márquez azonban elsodorta a lövés pillanatában.

12. perc: Pizzi kicsiben végzett el egy jobb oldali szögletet, majd a Moutinhótól visszakapott labdát középre kanyarította, Pepe azonban a kapu fölé fejelt.

10. perc: Layún jobb oldali beadása után Hernández két védő között, tizenegy méterről a kapu fölé fejelt.

8. perc: Gelson Martins kiugratása után André Silvát szerelték, Ochoa pedig a kapujából kifutva, egy nagy becsúszással bedobásra rúgta az alapvonal felé csordogáló labdát.

5. perc: Semedo jobb oldali beadását a második hullámban üresen érkező Nani a bal alsó sarok mellé vágta 13 méterről.

4. perc: Pizzi sarokrúgása után Danilo fejelt, de nem volt igazán veszélyes a próbálkozása.

4. perc: Pizzi szabadrúgása szögletre pattant az egyszemélyes sorfalról.

3. perc: Nélson Semedót állították meg szabálytalanul a jobb szélen.

3. perc: Pizzi beadását blokkolta Márquez.

A portugálok hagyományos bordó szerelésükben, a mexikóiak pedig tiszta fehérben léptek pályára.

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés, a portugálok indították útjára a labdát.

ELŐZMÉNYEK

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a Konföderációs Kupa bronzmérkőzése, a Portugália–Mexikó összecsapás. Tartsanak velünk!

A döntőben – Szentpétervár, 20 óra – a világbajnok Németország a Copa América-győztes Chilével találkozik.

Portugália a 2016-os franciaországiEurópa-bajnokság döntőjébena házigazdát legyőzve váltotta meg a jegyét a Konföderációs Kupára, míg a 2015-ös Arany-kupa-győztes Mexikó a 2013-ban az első helyen végző Egyesült Államokat győzte le az indulási jogért zajló playoffmeccsen (3–2-re hosszabbítás után).

Egy kis örökmérleg: négy találkozó, két portugál sikerrel és két döntetlennel, öt portugál és három mexikói találattal.

A két csapat a B-csoport 1. fordulójában már megmérkőzött egymással, akkor a mexikóiak kétszer is egyenlítettek, így 2–2-vel zártak a felek. Részletek itt!

„A nemzeti csapatért mindent félretettem, még úgyis, hogy tudtam, időközben születnek meg gyermekeim.Sajnos, a Konföderációs Kupán nem tudtunk olyan eredményt elérni, amit szerettünk volna, de biztos vagyok benne, hogy a jövőben is gyakran csalunk mosolyt a portugál drukkerek arcára.Nagyon boldog vagyok, hogy végre, életemben először láthatom újszülött gyermekeimet!"– írta közösségi oldalán a 32 esztendős Cristiano Ronaldo, aki ezzel együtt bejelentette, nem lesz ott a bronzmérkőzésen. Részletek itt!

A torna beharangozóját ide kattintva olvashatja el!

A TORNA ADATBANKJÁT IDE KATTINTVA BÖNGÉSZHETI!