Túlságosan is udvarias házigazda volt az orosz válogatott

2017.06.24. 16:59
Mexikói öröm, orosz bánat – búcsúzott a házigazda (Fotó: AFP)
Kikapott a rendező orosz válogatott Mexikótól a labdarúgó Konföderációs Kupa A-csoportjában, így a házigazda nem jutott tovább az elődöntőbe. A csoport élén az Új-Zélandot is legyőző portugálok végeztek, a második Mexikó lett.

Mexikó:
Ochoa – D. Reyes (L. Reyes, 39.), Araujo, Moreno, Layún – J. dos Santos, H. Herrera, Guardado (Alanis, 70.) – Vela (Aquino, a szünetben), J. Hernández, Lozano. Szövetségi kapitány: Juan Carlos Osorio
Oroszország: Akinfejev – Vaszin, Dzsikija, Kudrjasov – Szamedov, Jerohin (Szmolnyikov, 70.), Glusakov, Zsirkov – Golovin, Buharov (Poloz, 64.) – Szmolov (Kanunnyikov, 78.). Szövetségi kapitány: Sztanyiszlav Csercseszov
Gólszerző: Araujo (30.), Lozano (52.), ill. Szamedov (25.)
Kiállítva:
Zsirkov (68.)

A CSOPORT MÁSIK MÉRKŐZÉSÉN
ÚJ-ZÉLAND–PORTUGÁLIA 0–4
(C. Ronaldo 33. perc – 11-esből, Bernardo Silva 38., André Silva 80., Nani 91.)

1–8 0

Többször is kitért arra a házigazda oroszok elleni sorsdöntő mérkőzés előtt a mexikóiak szövetségi kapitánya, Juan Carlos Osorio, hogy egészen biztos abban, a játékvezetők egyetlen keze sem hajlik majd a rendező felé – és a szakember húsz perc elteltével megkönnyebbülten vehette tudomásul, hogy két, jogosnak tűnő büntetőt nem kapott meg a szbornaja.

Előbb Jurij Zsirkov, majd Fjodor Szmolov esett el az ötös előtt, és egyikük sem magától – a szaúdi Fahad al-Mirdaszi elsőre továbbot intett, míg a második esetnél videós segítséget kért, ám nem tizenegyessel, hanem labdafeldobással folytatódott a mérkőzés.

Az eset után Szmolov ideg alapon lőtt egy dörgő kapufát, de nem állt a helyzet magaslatán a mexikói védelem a kipattanó után, s ezt Alekszandr Szamedov góllal büntette – ellenben a hazai védelem udvarias módon viszonozta a gesztust, Néstor Araujo meg egy kis szerencsével a kapuba fejelt.

Remek első félidőt láthattunk, ezen a tornán kifejezetten üdítően mozgalmasnak bizonyult különösen az első harminc perc.

A második játékrész abszolúte nem az oroszok szája íze szerint alakult: Igor Akinfejev kapus óriási potya góllal tette igazán emlékezetessé a a 101. válogatottságát, Hirving Lozano a 16-osról fejelt a kapuba – de sokat elmond az orosz védelemről, hogy Héctor Herrera mindkét gólpasszát a saját térfeléről adta.

A hazaiak addigi legjobbja, Jurij Zsirkov meg teljesen fölöslegesen kiállíttatta magát, még a hajrá előtt, emberhátrányban pedig ez az orosz válogatott nem tudott egyenlíteni sem, nemhogy fordítani.

Túlságosan is udvarias házigazda volt ezen a tornán a szbornaja...

93. PERC EZZEL VÉGET IS ÉRT A MÉRKŐZÉS!

92. Oswaldo Alanis nem viccel, odalép Szamedovnak, Reyes meg 21-ről Akinfejevbe lő nem sokra rá.

89. perc
Három perc a ráadás.

Csercseszov még lángol kicsit a kispad előtt, de késő méreg ez már.

88. perc Alekszandr Golovin nagyot rúg Aquino bokájába, sárga.

85. perc
Szamedov emel balról a kapu tetejére.

Közben Portugália nagyon nyer Új-Zéland ellen.

78. perc
Szmolov le, a rubinos, azaz hazai játékos Makszim Kanunnyikov váltja.

78. perc Reyes ballal 21-ről a bal alsó mellé lő.

72. perc
Poloz bal oldali beadását Szmolnyikov jobbal négy méterről is képes a léc fölé lőni! Meccslabda?

71. perc Viktor Vaszin kap minimum sárgát Moreno felaprításáért.

70. perc
Az utolsó mex csere: Guardado le, Oswaldo Alanis be. A hazai Jerohint Igor Szmolnyikov váltja.

70. perc Hernández bal oldali beadása éppen csak pontatlan a középen érkező Reyesnek!

De itt dőlt el

68. perc JURIJ ZSIRKOV piros lapot kap könyöklésért. Csapata és Layún az áldozat.

64. perc Dimitrij Poloz be, Buharov le. Két csatárral nyomul a szbornaja, kissé kései a váltás.

63. perc Fjodor Kudrjasov kap sárgát Hernández felrúgásáért.

Nem lennénk most Csercseszov.

60. PERC KONYEC? Guardado passzol a 16-os közepe közepe elől jobbra MORENÓNAK, aki a jobb alsó sarokba lő. 3–1! DE NEM, DÖNT A VIDEOBÍRÓ! Les volt, jogos. NYET KONYEC.

58. perc Jerohin jobbal 21-ről nem sokkal teker a bal alsó mellé, középről.