MTI 2017.06.20 10:56 Frissítve: 2017.06.20 11:27

Konföd. Kupa: a FIFA-elnök elégedett a videobíróval

A Nemzetközi Labdarúgó-szövetség (FIFA) elnöke, Gianni Infantino elégedett a videobírós rendszerrel, amelyet az oroszországi Konföderációs Kupa eddigi négy találkozóján már öt alkalommal használtak.

„Rendkívül elégedett vagyok vele” – utalt Infantino a játékvezetők legújabb technikai segítségére, amelyről azt a kijelentést tette, hogy az „a modern futball jövője”.

„Láttuk, hogy a videobíró segített a játékvezetőknek meghozni a helyes döntést” – mondta a FIFA elnöke a hétfői Németország–Ausztrália (3–2) csoportmérkőzést követően, amelyen szintén használták a rendszert.

Az első forduló négy mérkőzése során összesen öt alkalommal alkalmazták a videobírót, minden esetben azt vizsgálták meg, hogy a gól szabályos körülmények között született-e. A speciális segítséget büntetők, illetve kiállítások megítélésekor is használhatják a játékvezetők.

A Konföderációs Kupa nemcsak a rendezés, hanem a videobírós rendszert tekintve is a 2018-as világbajnokság főpróbájának tekinthető.

A Nemzeti Sport digitális formában - az e-újságért kattintson ide!

2017.06.22 23:45:11

Minden más foci SZELI MÁTYÁS

A budapesti világkupára érkező franciát viszont nagyon feldühítette, hogy első teqballmeccsét elvesztette.

2017.06.22 16:23:30

Minden más foci nemzetisport.hu

Nem lett meg Joachim Löw 100. győzelme, egy igen jó félidő után lagymatag 45 perc következett.

2017.06.22 12:24:53

Nem bírtak egymással az előző kör vesztesei a B-csoportban, az ausztrálok büntetőből egyenlítettek.

2017.06.22 14:55:04

Az amerikai profi ligákban már régóta használják, a futballban is kezd elterjedni a technikai segítség. (x)

2017.06.21 19:14:36

A mexikói kapitányé a meccs nagyjelenete • A kiwik 1–0-nál ziccert rontottak és megbűnhődtek érte.