Ibrahimovicék a hajrában fektették két vállra a címvédőt

2013.03.29. 22:29
Ibrahimovicék sikerrel vették a Montpellier jelentette akadályt <br />(Fotó: Action Images)
A francia élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Ligue 1) 30. fordulójának nyitó mérkőzésén a éllovas Paris Saint-Germain hazai pályán Kevin Gameiro hajrában szerzett góljával 1–0-ra legyőzte a címvédő Montpellier-t.

Már az első percben veszélyeztetett a listavezető, Maxwell parádés kiugratása után Chantome került ziccerbe, de 12 méterről a jobb alsó mellé tekert, majd nem sokkal később a túloldalon Utaka tesztelte Sirigut, távoli löketét egy pattanás ellenére is könnyedén fogta a kapus.

A 21. percben Verratti nagyszerűen belöbbölt labdáját Ibrahimovic nem csak Jourdren, hanem a kapu felett is átemelte, aztán Charbonnier bal felső sarkot kevéssel elkerülő 20 méteres lökete után Ménez került a földre a 16-oson belül – bár a kontakt nem tűnt vészesnek, a síp pedig néma is maradt.

Ibrahimovic sem volt rest persze, tüzelt is rendesen, kevéssel azonban kapu bal oldala mellé tekeredett próbálkozása, majd a félidő legnagyobb lehetőségeként egy jobb oldali szabadrúgás után Thiago Silva fejesét ütötte szögletre a Jourdren a jobb alsó elől.

A svéd támadó még a játékrész hajrájában 16 méterről, kapásból tekert kapura, de a kapusnak nem jelentett gondot, így gól nélküli állás mellett vonultak pihenőre a felek.

A fordulást követően egy szép hazai támadás során Ibrahimovic Chantome-hoz játszott, ő kitette a 16-os vonalánál érkező Van der Wielhez, aki kissé jobbról, kapásból a léc fölé tüzelt.

Ezt követően is inkább a távoli lövések jelentettek lehetőséget, Charbonnier azonban ugyanúgy nem járt sikerrel, mint a túloldalon Ibrahimovic és Alex a szabadrúgásoknál.

A 73. percben Beckham is pályára lépett a PSG-ben, három minutummal később pedig szabadrúgását Alex csúsztatta meg – jócskán a kapu mellé.

A hajrához érkezve aztán megszerezte végül a vezetést a párizsi együttes, egy félpályás labdaszerzést követően Ibrahimovic kapott indítást a bal oldalon, ő a kaputól 7 méterre középre adott, az ott érkező Gameiro pedig az üresen maradt kapuba belsőzött (1–0).

A 83. percben nem sokon múlott az újabb hazai gól, Beckham jobb oldali szabadrúgása után Ibrahimovic lőtt kapásból a kapu bal oldala irányába, de Gameiro hátsójáról kevéssel a kapu mellé szállt a labda.

Újabb gól a hajrában már nem esett, így a párizsiak végül 1–0-ra legyőzték a címvédőt, így újabb nagy lépést tett a bajnoki elsőség felé.