Huszti tizenegyest hibázott, majd gólt lőtt

2009.08.16. 12:34
A Zenit már a 12. percben kétgólos hátrányba került az Amkar Perm otthonában, végül mégis 4–2-re megnyerte az orosz labdarúgó-bajnokság (Premjer-liga) 18. fordulójának nyitómérkőzését. A szentpéterváriaknál a meccset végigjátszó Huszti Szabolcs a 33. percben tizenegyest hibázott, az 53. percben viszont az ő találatával vette át a vezetést csapata. Gaál Miklós a hazaiaknál nem lépett pályára.
Huszti és Szemsov összesen három góllal terhelte meg a Perm hálóját (Fotó: Action Images, archív)

A Zenit vezetői hétfőn menesztették Dick Advocaatot, és bár a holland szakvezető utódját még nem találták meg, a helyére ideiglenes jelleggel leülő Anatolij Davidov is sikerre vezette a szentpéterváriakat az Amkar Perm otthonában.

Pedig finoman fogalmazva sem kezdtek jól a vendégek: a bolgár Martin Kusev előbb lábbal, majd fejjel vette be Vjacseszlav Malafejev kapuját, így a 12. percben már 2–0-t mutatott az eredményjelző.

Igor Szemsov azonban hamar szépített, a 33. percben pedig nagy egyenlítési lehetőséghez jutott a Zenit, csakhogy Huszti Szabolcs tizenegyesét kivédte Szergej Narubin. Sokáig viszont nem örülhetett a bravúrjának a Perm kapusa, mivel a büntetőt követő szöglet után – amelyet Huszti ívelt be – Igor Gyenyiszov már bevette a kapuját.

Így a szünetre 2–2-vel vonulhatott a Zenit, amely az 53. percben már a vezetést is átvette. Gyenyiszov, Zirjanov összjáték után került Husztihoz a labda, a magyar játékos pedig ezúttal nem hibázott.

Negyedórával a vége előtt a csereként beállt Alessandro Rosina beadásából Szemsov megszerezte a második gólját is, s ezzel kialakította a 2–4-es végeredményt. A tudósítások szerint Huszti a kihagyott tizenegyes ellenére is jól, agilisan játszott, a 85. percben például róla kapta az első sárga lapját a következő minutumban a kiállítás sorsára jutó Vjacseszlav Kalasnyikov.

PREMJER-LIGA

18. FORDULÓ

Amkar Perm–Zenit 2–4 (Kusev 3., 12., ill. Szemsov 27., 75., Gyenyiszov 34., Huszti 53.)

Tom Tomszk–Kuban Krasznodar 1–0 (Jokics 90.)

1. Rubin Kazany 17 10 4 3 32-13 +19 34
2. Szpartak Moszkva 17 10 3 4 32-15 +17 33
3. CSZKA Moszkva 17 9 3 5 26-16 +10 30
4. FK Moszkva 17 8 6 3 20-11 +9 30
5. Dinamo Moszkva 17 8 3 6 19-18 +1 27
6. Zenit 18 7 6 5 28-21 +7 27
7. Lokomotiv Moszkva 17 6 7 4 20-17 +3 25