Egy pontot elhozott a Dinamo Zagreb otthonából az Osijek

2020.06.27. 19:47
Aktívabban játszott az NK Osijek (fotó: nk-osijek.hr)
Dinamo Zagreb–NK Osijek mérkőzést rendeztek Zágrábban a horvát bajnokság 31. fordulójában. A hazai csapat utcahosszal vezet, már bajnok, ezért nem is nagyon erőltette meg magát. Más kérdés, hogy az eszékiek így sem tudtak nyerni, mert a lehetőségeiket sorra elpuskázták. Így a forduló után a negyedik helyen állnak, de nagyon sűrű a mezőny.
HORVÁTORSZÁG 1. HNL
31. FORDULÓ

Dinamo Zagreb–NK Osijek 0–0

Nehéz feladat várt az Osijekre, hiszen a nemzetközi kupaindulást jelentő helyekért zajló versenyfutásban a már bajnok Dinamo Zagrebhez látogatott a Maksimirba. Ráadásul a bemelegítésnél mindjárt le kellett mondaniuk a kezdőbe jelölt Kleinheisler Lászlóról, aki megsérült.

Az első félidő nagy részében keveset mutatott a hazai csapat, inkább az Osijek támadott, de igazán nagy veszélyt nem tudtak kelteni az eszékiek sem. A kevés próbálkozást mindkét kapus biztosan védte, így a nem különösebben izgalmas félidő gól nélküli döntetlennel ért véget.

Ha lehet mondani, a második félidő még az elsőnél is unalmasabbnak bizonyult. Az Osijek tett többet a gólért, de lövőhelyzetben a kaput rendszeresen nem találták el, vagy az utolsó átadásokba csúszott hiba.

Az utolsó perceket nagyon megnyomta a Dinamo, de az eredmény már nem változott, értékes ponttal lett gazdagabb az Eszék. 0–0

MÁSODIK FÉLIDŐ

90+4. perc: Vége a mérkőzésnek, gól nélküli döntetlennel. 0–0
88. perc: Kulenovic
került óriási helyzetbe, éles szögből leadott lövését bravúrral, lábbal védte az eszéki kapus.
82. perc: Spoljaric lőhetett 17 méterről, de rettenetesen rosszul találta el a labdát az eszéki.
79. perc: Újabb lehetőség adódott az eszékiek előtt, de Maric megint lemaradt az éles beadásról.
66. perc: Szabadrúgáshoz jutott a Dinamo 22 méterre az eszéki kaputól. Petkovic sokáig készülődött, aztán jól fölé lőtt.
64. perc: Mi maradt ki?! Maric került jó lövőhelyzetbe a zágrábi tizenhatoson belül, de csúnyán ellőtte a labdát.
49. perc: Bockaj próbálkozott lövéssel jobbról, de egy védőről szögletre pattant a labda.

46. perc: Elkezdődött a második félidő.

ELSŐ FÉLIDŐ

45+1. perc: Vége az első félidőnek, egyelőre nincs gól. 0–0
41. perc: Maric
taposta meg teljesen véletlenül Dilaver fejét, ezért ápolás következett.
34. perc: Moro remek beadását Leovac tudta elfejelni, a csúsztatott fejes kicsivel ment mellé.
30. perc: Moro lőtte el 22 méterről, de eléggé fölé.
27. perc: Valamit megvillantott a Dinamo. Marin néhány csel után nagy labdát adott Leovacnak, aki 8 méterről mellé lőtt.
23. perc: Bockaj tolta ki a labdát Maricnak, aki kissé éles szögből rápörkölte, de Livakovicnak ez nem okozott gondot.
20. perc: A Dinamo eddig nem sokat mutatott, látszik, hogy az eszékieknek fontosabb ez a találkozó.
8. perc: Bockaj hozta fel remekül a labdát középen, kitette balra Mancénak, aki ballal a rövid sarkot vette célba, de Livakovic bravúrral védett.

1. perc: Elkezdődött a találkozó, a Dinamo kék-fehérben, az Osijek tiszta pirosban játszik.

A bemelegítésnél megfájdult a kezdőbe jelölt Kleinheisler László lába, így ma nem játszik.

A KÉT CSAPAT KEZDŐ ÖSSZEÁLLÍTÁSA:

Dinamo Zagreb:Livakovic – Moharrami, Gvardiol, Dilaver, Leovac – Moro – Kadzior, Ademi, Djira, Marin – Petkovic.
NK Osijek:Ivusic – Igor Silva, Skoric, Majstorovic, Talys – Jugovic, Lopa, Pilj, Bockaj – Maric, Mance.

ELŐZMÉNYEK

A horvát bajnokság újraindulása óta négy mérkőzést játszott a ligában az NK Osijek, egy döntetlen mellett háromszor győzött. A remek eredmény értékét növeli, hogy háromszor idegenben szerepelt, és így lesz ez ezúttal is, amikor a már bajnok Dinamo Zagreb otthonában lép pályára, Kleinheisler László nélkül a kezdőcsapatában. Az eszékiek csupán egy gólt kaptak az újraindulás óta a bajnokságban, igaz, nem is szereztek túl sokat: négyet, Igaz, a lényeg a pontok száma, azokból pedig tízet söpört be a vizsgált időszakban. Az európai kupaporondra igyekvő Osijek a legutóbbihárom zágrábi bajnoki fellépését egyaránt elveszítette a Dinamóval szemben, a meccseken hat gólt kapott és egyet szerzett.