nemzetisport.hu 2019.06.10 11:25 Frissítve: 2019.06.14 09:53

Heti program: megkezdődik a Copa América és a CONCACAF Arany-kupa

A legtöbb sportágban már a válogatott eseményeké a főszerep. A labdarúgó Európa-bajnoki selejtező negyedik körében Walest fogadja a válogatottunk, emellett zajlik a női világbajnokság, az U20-as vb, és megkezdődik a Copa América, a CONCACAF Arany-kupa, valamint az U21-es Eb is. Férfi kézilabdázóink is Eb-selejtezős meccseken méretik meg magukat, míg a női és férfi röplabda nemzeti csapatunk az Európa-ligában játszik két-két meccset. Kosárlabdában még tart a férfi NB I, a héten kialakul a döntő párosítása, a futsal hazai élvonalában, valamint az NBA-ben és az NHL-ben is bajnokot avatnak. Megrendezik az idei Tour de Hongrie kerékpárversenyt. A MotoGP-sorozat versenyzői a Katalán Nagydíjon mérik össze tudásukat. Lássuk, milyen sporteseményeken izgulhatunk ezen a héten!

 

 

JÚNIUS 10., HÉTFŐ

FUTBALLPROGRAM

PUSKÁS-SUZUKI-KUPA, FELCSÚT
13.00: a 7. helyért, NK Osijek–Real Madrid
14.30: az 5. helyért, Bp. Honvéd–Bayern München
16.30: bronzmérkőzés, Panathinaikosz–Hagi Akadémia (Tv: M4 Sport)
18.00: döntő, Puskás Akadémia–Flamengo (Tv: M4 Sport)

EURÓPA-BAJNOKI SELEJTEZŐ
4. FORDULÓ
A-CSOPORT
20.45: 
Bulgária–Koszovó
20.45: Csehország–Montenegró
B-CSOPORT
20.45: 
Szerbia–Litvánia
20.45: Ukrajna–Luxemburg
D-CSOPORT
20.45: 
Dánia–Grúzia
20.45: Írország–Gibraltár
F-CSOPORT
20.45: 
Feröer–Norvégia
20.45: Málta–Románia
20.45: Spanyolország–Svédország (Tv: Sport1) – élőben az NSO-n!
G-CSOPORT
20.45: 
Észak-Macedónia–Ausztria
20.45: Lettország–Szlovénia
20.45: Lengyelország–Izrael (Tv: Sport2)

NŐI VILÁGBAJNOKSÁG, FRANCIAORSZÁG
CSOPORTKÖR, 1. FORDULÓ
D-CSOPORT
18.00: 
Argentína–Japán
21.00: Kanada–Kamerun (m4sport.hu)

FUTSAL NB I
DÖNTŐ, 4. MÉRKŐZÉS
20.00:
 Haladás–Berettyóújfalu (Tv: M4 Sport)

TOVÁBBI ÉLŐ SPORTKÖZVETÍTÉSEK ÉS FONTOSABB SPORTESEMÉNYEK

ÍJÁSZAT
OLIMPIAI KVALIFIKÁCIÓS VILÁGBAJNOKSÁG, 'S-HERTOGENBOSCH
10.00:
 férfi olimpiai, egyéni rangsoroló     

KERÉKPÁR
15.00: 
Criterium du Dauphiné Libéré, 2. szakasz (Tv: Eurosport1)

KOSÁRLABDA
FÉRFI NB I
ELŐDÖNTŐ, 4. MÉRKŐZÉS
18.00:
 Pécsi VSK-Veolia–Egis Körmend (m4sport.hu)

NBA
DÖNTŐ, 5. MÉRKŐZÉS
Kedd, 3.00: 
Toronto Raptors–Golden State Warriors

TENISZ
11.00–15.00: 
WTA-torna, 's-Hertogenbosch, 1. nap (Tv: Digi Sport1)
11.00–19.30: 
ATP-torna, Stuttgart, 1. nap (Tv: Sport2)
13.00–17.00: WTA-torna, Nottingham, 1. nap (Tv: Digi Sport2) 

JÚNIUS 11., KEDD

FUTBALLPROGRAM

EURÓPA-BAJNOKI SELEJTEZŐ
4. FORDULÓ
E-CSOPORT
18.00:
Azerbajdzsán–Szlovákia (Tv: Sport1)  – élőben az NSO-n!
20.45: MAGYARORSZÁG–Wales (Tv: M4 Sport) – élőben az NSO-n!

C-CSOPORT
20.45:
Fehéroroszország–Észak-Írország
20.45: Németország–Észtország (Tv: Sport2)
H-CSOPORT
20.45:
Albánia–Moldova
20.45: Andorra–Franciaország
20.45: Izland–Törökország
I-CSOPORT
16.00:
Kazahsztán–San Marino (Tv: Sport1) 
20.45: Belgium–Skócia
20.45: Oroszország–Ciprus
J-CSOPORT
20.45:
Görögország–Örményország
20.45: Olaszország–Bosznia-Hercegovina (Tv: Sport1) 
20.45: Liechtenstein–Finnország

NB I-ES CSAPAT FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉSE
17.30:
Ferencváros–Sampion Celje (szlovén), Bad Radkersburg – élőben az NSO-n!

VÁLOGATOTT FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉS
20.45:
Horvátország–Tunézia

U20-AS VILÁGBAJNOKSÁG, LENGYELORSZÁG
ELŐDÖNTŐ
17.30:
Ukrajna–Olaszország (Tv: M4 Sport)
20.30: Ecuador–Dél-Korea

NŐI VILÁGBAJNOKSÁG, FRANCIAORSZÁG
CSOPORTKÖR, 1. FORDULÓ
E-CSOPORT
15.00:
Új-Zéland–Hollandia
F-CSOPORT
18.00:
Chile–Svédország
21.00: Egyesült Államok–Thaiföld

TOVÁBBI ÉLŐ SPORTKÖZVETÍTÉSEK ÉS FONTOSABB SPORTESEMÉNYEK

ATLÉTIKA
18.00:
Paavo Nurmi Játékok, Turku (Tv: Eurosport1)

ÍJÁSZAT
OLIMPIAI KVALIFIKÁCIÓS VILÁGBAJNOKSÁG, 'S-HERTOGENBOSCH
11.15:
férfi olimpiai, egyéni kieséses szakasz

KERÉKPÁR
15.00: 
Criterium du Dauphiné Libéré, 3. szakasz (Tv: Eurosport1)
16.00: Tour de Hongrie, prológ, Siófok, 4 km, időfutam (Tv: M4 Sport)

TENISZ
11.00–19.30: 
ATP-torna, Stuttgart, 2. nap (Tv: Sport2)
13.00–17.00: WTA-torna, Nottingham, 2. nap (Tv: Digi Sport1)
14.30–18.30: WTA-torna, 's-Hertogenbosch, 2- nap (Tv: Digi Sport2)

JÚNIUS 12., SZERDA

FUTBALLPROGRAM

NŐI VILÁGBAJNOKSÁG, FRANCIAORSZÁG
CSOPORTKÖR, 2. FORDULÓ
A-CSOPORT
15.00:
Nigéria–Dél-Korea
21.00: Franciaország–Norvégia (Tv: M4 Sport)
B-CSOPORT
18.00:
Németország–Spanyolország

TOVÁBBI ÉLŐ SPORTKÖZVETÍTÉSEK ÉS FONTOSABB SPORTESEMÉNYEK

AUTÓSPORT
16.45:
Le Mans-i 24 órás, szabadedzés (Tv: Eurosport1)
21.50: Le Mans-i 24 órás, selejtező (Tv: Eurosport1)

ÍJÁSZAT
OLIMPIAI KVALIFIKÁCIÓS VILÁGBAJNOKSÁG, 'S-HERTOGENBOSCH
10.00:
férfi csigás

JÉGKORONG
NHL
DÖNTŐ, 7. MÉRKŐZÉS
Csütörtök, 2.00:
Boston Bruins–St. Louis Blues (Tv: Spíler1)

KERÉKPÁR
15.00: 
Criterium du Dauphiné Libéré, 4. szakasz (Tv: Eurosport1)
16.00: Tour de Hongrie, 1. szakasz, Velence–Esztergom, 194 km (Tv: M4 Sport)

KÉZILABDA
FÉRFI EURÓPA-BAJNOKI SELEJTEZŐ
CSOPORTKÖR, 7. CSOPORT, 5. FORDULÓ
18.00:
Szlovákia–MAGYARORSZÁG, Vágsellye (Sala)  (Tv: Sport1) – élőben az NSO-n!

KOSÁRLABDA
FÉRFI NB I
ELŐDÖNTŐ, 5. MÉRKŐZÉS
18.00:
Egis Körmend–Pécsi VSK-Veolia (Tv: M4 Sport)

RÖPLABDA
NŐI ARANY EURÓPA-LIGA
B-CSOPORT, 5. FORDULÓ
17.55:
Ausztria–MAGYARORSZÁG, Graz (Tv: Digi Sport1)
FÉRFI EZÜST EURÓPA-LIGA
A-CSOPORT, 5. FORDULÓ
20.25:
Ausztria–MAGYARORSZÁG, Graz

TENISZ
11.00–15.00:
WTA-torna, 's-Hertogenbosch (Tv: Digi Sport1)
11.00–19.30: 
ATP-torna, Stuttgart, 3. nap (Tv: Sport2)
13.00–17.00: WTA-torna, Nottingham, 3. nap (Tv: Digi Sport2)

JÚNIUS 13., CSÜTÖRTÖK

FUTBALLPROGRAM

NŐI VILÁGBAJNOKSÁG, FRANCIAORSZÁG
CSOPORTKÖR, 2. FORDULÓ
B-CSOPORT
21.00:
Dél-Afrika–Kína
C-CSOPORT
18.00:
Ausztrália–Brazília (Tv: M4 Sport)

FUTSAL NB I
DÖNTŐ, 5. MÉRKŐZÉS
20.15:
Berettyóújfalu–Haladás (Tv: M4 Sport) – élőben az NSO-n!

TOVÁBBI ÉLŐ SPORTKÖZVETÍTÉSEK ÉS FONTOSABB SPORTESEMÉNYEK

ATLÉTIKA
Gyémánt Liga-verseny, Oslo

AUTÓSPORT
18.50 és 21.50:
Le Mans-i 24 órás, selejtező (Tv: Eurosport1)

ÍJÁSZAT
OLIMPIAI KVALIFIKÁCIÓS VILÁGBAJNOKSÁG, 'S-HERTOGENBOSCH
15.15:
férfi olimpiai, egyéni kieséses, férfi csigás, egyenes kieséses

KERÉKPÁR
15.00: 
Criterium du Dauphiné Libéré, 5. szakasz (Tv: Eurosport1)
16.00: Tour de Hongrie, 2. szakasz, Balassagyarmat–Miskolc, 201 km (Tv: M4 Sport)

TENISZ
11.00–19.30: 
ATP-torna, Stuttgart, 4. nap (Tv: Sport2)
13.00–19.00: WTA-torna, Nottingham, 4. nap (Tv: Digi Sport2)
14.30–18.30: WTA-torna, 's-Hertogenbosch, 4. nap (Tv: Digi Sport1)

VÍVÁS
10.50:
Ázsia-bajnokság, Japán, 1. nap (Tv: Eurosport2)

JÚNIUS 14., PÉNTEK

FUTBALLPROGRAM

COPA AMÉRICA, BRAZÍLIA
Szombat, 2.30:
Brazília–Bolívia (Tv: Sport1)

U20-AS VILÁGBAJNOKSÁG, LENGYELORSZÁG
20.30:
a 3. helyért (Tv: M4 Sport)

NŐI VILÁGBAJNOKSÁG, FRANCIAORSZÁG
CSOPORTKÖR, 2. FORDULÓ
C-CSOPORT
18.00:
Jamaica–Olaszország (Tv: M4 Sport)
D-CSOPORT
15.00:
Japán–Skócia
21.00: Anglia–Argentína

TOVÁBBI ÉLŐ SPORTKÖZVETÍTÉSEK ÉS FONTOSABB SPORTESEMÉNYEK

ÍJÁSZAT
OLIMPIAI KVALIFIKÁCIÓS VILÁGBAJNOKSÁG, 'S-HERTOGENBOSCH
Kvalifikációs verseny

KERÉKPÁR
15.00: 
Criterium du Dauphiné Libéré, 6. szakasz (Tv: Eurosport1)
16.00: Tour de Hongrie, Kazincbarcika–Tiszafüred 3/a félszakasz 115 km, Tiszafüred–Hajdúszoboszló 3/b félszakasz 69 km (Tv: M4 Sport)

MOTORSPORT
MOTOGP, KATALÁN NAGYDÍJ
  8.55:
Moto3, 1. szabadedzés (Tv: Spíler1)
  9.55: MotoGP, 1. szabadedzés (Tv: Spíler1)
10.55: Moto2, 1. szabadedzés (Tv: Spíler1)
13.10: Moto3, 2. szabadedzés (Tv: Spíler1)
14.10: MotoGP, 2. szabadedzés (Tv: Spíler1)
15.10: Moto2, 2. szabadedzés (Tv: Spíler1)

SZINKRONÚSZÁS
Világkupa szuperdöntő, Duna Aréna

TENISZ
11.00–19.00:
WTA-torna, 's-Hertogenbosch, negyeddöntő (Tv: Digi Sport1)
11.00–19.30: 
ATP-torna, Stuttgart, negyeddöntő (Tv: Sport2)
12.00–20.00: WTA-torna, Nottingham, negyeddöntő (Tv: Digi Sport2)
14.30 és 16.30: ATP-torna, 's-Hertogenbosch, negyeddöntő (Tv: Sport1)

ÚSZÁS
Nyílt vízi országos bajnokság, Balatonfüred  

VÍVÁS
10.50:
Ázsia-bajnokság, Japán, 2. nap (Tv: Eurosport2)

JÚNIUS 15., SZOMBAT

FUTBALLPROGRAM

NB I-ES CSAPAT FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉSE
Ferencváros–NK Celje (szlovén), Bad Radkersburg – élőben az NSO-n!

OSZTÁLYOZÓ AZ NB III-BA JUTÁSÉRT, VISSZAVÁGÓ
17.00: Tatabányai SC (Komárom-Esztergom)–Bicske (Fejér)
17.00: DVSC II (Hajdú-Bihar)–Tiszafüredi VSE (Jász-Nagykun-Szolnok)
17.00: Balatonlelle SE (Somogy)–Hévíz SK (Zala)
17.00: Kelen SC (Budapest)–Békéscsaba 1912 Előre II (Békés)

COPA AMÉRICA, BRAZÍLIA
21.00:
Venezuela–Peru (Tv: Sport1)
Vasárnap, 0.00: Argentína–Kolumbia (Tv: Sport1)

CONCACAF ARANY-KUPA
Vasárnap, 1.30:
Kanada–Martinique
Vasárnap, 4.00: Mexikó–Kuba

U20-AS VILÁGBAJNOKSÁG, LENGYELORSZÁG
18.00:
döntő (Tv: M4 Sport)

NŐI VILÁGBAJNOKSÁG, FRANCIAORSZÁG
CSOPORTKÖR, 2. FORDULÓ
E-CSOPORT
15.00:
Hollandia–Kamerun
21.00: Kanada–Új-Zéland (Tv: M4 Sport)

TOVÁBBI ÉLŐ SPORTKÖZVETÍTÉSEK ÉS FONTOSABB SPORTESEMÉNYEK

AMERIKAI FUTBALL
HFL
AZ ELŐDÖNTŐBE JUTÁSÉRT
15.00:
Fehérvár Enthroners–Miskolc Steelers (Tv: Digi Sport1)

AUTÓSPORT
  8.40:
Vb Supercars-bajnokság, Darwin, 1. futam (Tv: Spíler1)
  8.55: Le Mans-i 24 órás, edzés (Tv: Eurosport1)
14.00: Le Mans-i 24 órás, futam (Tv: Eurosport1)

KERÉKPÁR
13.00:
Tour de Hongrie, 4. szakasz, Karcag–Kékestető, 138 km, hegyi befutó (Tv: M4 Sport, 13.45-től az Eurosport2-n is)
15.30: Criterium du Dauphiné Libéré, 7. szakasz (Tv: Eurosport2)

KOSÁRLABDA
FÉRFI NB I
DÖNTŐ, 1. MÉRKŐZÉS

15.30: Egis Körmend–Falco-Vulcano Energia KC Szombathely (Tv: M4 Sport) 

LOVASSPORT
19.20:
Global Champions Tour, Stockholm (Tv: Eurosport2)

MOTORSPORT
MOTOGP, KATALÁN NAGYDÍJ
9.00:
Moto3, 3. szabadedzés (Tv: Spíler1)
9.50: MotoGP, 3. szabadedzés (Tv: Spíler1)
10.50: Moto2, 3. szabadedzés (Tv: Spíler1)
12.30: Moto3, 1. időmérő (Tv: Spíler1)
12.55: Moto3, 2. időmérő (Tv: Spíler1)
13.30: MotoGP, 4. szabadedzés (Tv: Spíler1)
14.10: MotoGP, 1. időmérő (Tv: Spíler1)
14.35: MotoGP, 2. időmérő (Tv: Spíler1)
15.05: Moto2, 1. időmérő (Tv: Spíler1)
15.30: Moto2, 2. időmérő (Tv: Spíler1)

ÖTTUSA
ORSZÁGOS BAJNOKSÁG, BUDAPEST
9.00:
női verseny

RÖPLABDA
NŐI ARANY EURÓPA-LIGA
B-CSOPORT, 6. FORDULÓ
15.00:
MAGYARORSZÁG–Ausztria, Közszolgálati Egyetem (Tv: Duna World)
FÉRFI EZÜST  EURÓPA-LIGA
A-CSOPORT, 6. FORDULÓ
17.30:
MAGYARORSZÁG–Ausztria, Közszolgálati Egyetem

SALAKMOTOR
19.00:
Speedway of Nations, Csehország (Tv: Spíler1)

STRANDRÖPLABDA
Strandröplabda ob, 2. forduló, Siófok

SZINKRONÚSZÁS
Világkupa szuperdöntő, Duna Aréna

TENISZ
11.00:
WTA-torna, 's-Hertogenbosch, elődöntő (Tv: Digi Sport2)
13.00: WTA-torna, Nottingham, elődöntő (Tv: Digi Sport3)
13.00 és 15.30: 
ATP-torna, Stuttgart, elődöntő (Tv: Sport2)
15.00 és 17.00: ATP-torna, 's-Hertogenbosch, elődöntő (Tv: Sport1)

ÚSZÁS
9.30:
nyílt vízi országos bajnokság és FINA világkupaverseny, Balatonfüred (Tv: M4 Sport)

VÍVÁS
11.20:
Ázsia-bajnokság, Japán, 3. nap (Tv: Eurosport2)

JÚNIUS 16., VASÁRNAP

FUTBALLPROGRAM

NŐI FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉS
15.30:
MAGYARORSZÁG–Ciprus, Telki (Tv: M4 Sport)

COPA AMÉRICA, BRAZÍLIA
21.00:
Paraguay–Katar (Tv: Sport1)
Hétfő, 0.00: Uruguay–Ecuador (Tv: Sport1)

CONCACAF ARANY-KUPA
Hétfő, 0.00:
Haiti–Bermuda
Hétfő, 2.30: Costa Rica–Nicaragua

U21-ES EURÓPA-BAJNOKSÁG, OLASZORSZÁG
CSOPORTKÖR, 1. FORDULÓ
A-CSOPORT
18.30:
Lengyelország–Belgium
21.00: Olaszország–Spanyolország (Tv: M4 Sport)

NŐI VILÁGBAJNOKSÁG, FRANCIAORSZÁG
CSOPORTKÖR, 2. FORDULÓ
F-CSOPORT
15.00:
Svédország–Thaiföld
18.00: Egyesült Államok–Chile

TOVÁBBI ÉLŐ SPORTKÖZVETÍTÉSEK ÉS FONTOSABB SPORTESEMÉNYEK

AMERIKAI FUTBALL
HFL
AZ ELŐDÖNTŐBE JUTÁSÉRT
15.00:
Kijev Capitals–Győr Sharks, Nyúl (Tv: Digi Sport1)

ATLÉTIKA
Gyémánt Liga-verseny, Rabat

AUTÓSPORT
0.00–15.30:
Le Mans-i 24 órás, futam (Tv: Eurosport1)
14.00: Ralikrossz-vb, Norvégia (Tv: Spíler1)

KERÉKPÁR
13.00:
Tour de Hongrie, 5. (utolsó) szakasz, Kecskemét–Székesfehérvár, 169 km (Tv: M4 Sport, 13.30-tól az Eurosport2-n is)

KÉZILABDA
FÉRFI EURÓPA-BAJNOKI SELEJTEZŐ
CSOPORTKÖR, 7. CSOPORT, 6. FORDULÓ
18.00:
MAGYARORSZÁG–Olaszország, Kecskemét (Tv: M4 Sport) – élőben az NSO-n!

MOTORSPORT
MOTOGP, KATALÁN NAGYDÍJ
10.40:
Moto3, futam (Tv: Spíler1)
11.55: Moto2, futam (Tv: Spíler1)
13.15: MotoGP, futam (Tv: Spíler1)

12.00: Motokrossz-vb, Lettország, MX2, 1. futam (Tv: Eurosport2)
15.00: Motokrossz-vb, Lettország, MX2, 2. futam (Tv: Eurosport2)
16.00: Motokrossz-vb, Lettország, MXGP, 2. futam (Tv: Eurosport2)

ÖTTUSA
ORSZÁGOS BAJNOKSÁG, BUDAPEST
9.00:
férfi verseny

STRANDRÖPLABDA
11.00:
Országos bajnokság, 2. forduló, Siófok (Tv: M4 Sport)

SZINKRONÚSZÁS
Világkupa-szuperdöntő, Duna Aréna

TENISZ
12.00:
WTA-torna, 's-Hertogenbosch, döntő (Tv: Digi Sport1)
14.30: ATP-torna, 's-Hertogenbosch, döntő (Tv: Sport1)
15.00: ATP-torna, Stuttgart, döntő (Tv: Sport2)
16.00: WTA-torna, Nottingham, döntő (Tv: Digi Sport2)

JÚNIUS 17., HÉTFŐ

FUTBALLPROGRAM

COPA AMÉRICA, BRAZÍLIA
Kedd, 1.00:
Japán–Chile (Tv: Sport1)

CONCACAF ARANY-KUPA
Kedd, 1.00:
Curacao–Salvador
Kedd, 3.30: Jamaica–Honduras

U21-ES EURÓPA-BAJNOKSÁG, OLASZORSZÁG
CSOPORTKÖR, 1. FORDULÓ
B-CSOPORT
18.30:
Szerbia–Ausztria
21.00: Németország–Dánia (Tv: M4 Sport)

NŐI VILÁGBAJNOKSÁG, FRANCIAORSZÁG
18.00:
Dél-Afrika–Németország (Tv: M4 Sport)
18.00: Kína–Spanyolország
21.00: Nigéria–Franciaország
21.00: Dél-Korea–Norvégia

TOVÁBBI ÉLŐ SPORTKÖZVETÍTÉSEK ÉS FONTOSABB SPORTESEMÉNYEK

KERÉKPÁR
13.15:
Mont Ventoux Denivele Challenge (Tv: Eurosport1)

TENISZ
12.00:
ATP-torna, Halle, 1. nap (Tv: Sport2)
14.00–20.00: ATP-torna, Halle/London, 1. nap (Tv: Sport2)

VÍVÁS
17.50:
Európa-bajnokság, Düsseldorf, 1. nap (Tv: Eurosport1)

2019.06.15 13:31:36

Minden más foci nemzetisport.hu

Június 15. és július 7. között rendezik meg a tornát az Egyesült Államokban.

2019.06.10 16:30:24

Minden más foci SMAHULYA ÁDÁM

Hozzánk, magyarokhoz köti a futballvilág legjobbjait egy bizonyos nap.

2019.06.09 20:31:52

Minden más foci nemzetisport.hu

Goncalo Guedes gólja döntött a hazaiak javára a fináléban a nagyon gyengén futballozó hollandok ellen.

2019.06.06 14:26:43

Minden más foci MURÁNYI DOMONKOS

Franciaország történelmet írhat, az amerikaiak ismét éremre pályáznak • Telt ház várható a nyitó meccsen.

2019.06.05 02:41:03

Minden más foci nemzetisport.hu

Június 7. és július 7. között Franciaországban vetélkednek a világ legjobb válogatottjai.