Hatgólos győzelmével 43-adszor lett bajnok a Celtic

2012.04.07. 14:59
A Celtic játékosai hat gólt és bajnoki címet ünnepeltek a Kilmarnock otthonában (Fotó: Reuters)
Az utolsó öt forduló eredményeitől függetlenül eldőlt, hogy a Rangers három idény óta tartó sikersorozatát megszakítva a glasgow-i rivális Celtic nyerte meg a skót bajnokságot. A 33. fordulóban a Kilmarnock elleni mérkőzésen 6–0-s győzelmet arató, ezzel a Rangersszel szembeni előnyét 21 pontra növelő Celtic hőse szombaton Charlie Mulgrew volt, a szélső hátvéd két-két gólt és gólpasszt jegyzett. A Celtic 43. bajnoki címével még 11-gyel elmarad nagy riválisától, de a Premier League 1998-as megalapítása óta 7–7 a mérleg.

Neil Lennon együttese már két hete bebiztosíthatta volna bajnoki címét, ha az idény közben súlyos anyagi válságba került, tíz pont levonással sújtott Rangers ellen megnyeri a rangadót. Ám a Rangers 3–2-re nyert, a bajnokavatás akkor és egy hete is elmaradt.

A Kilmarnock ellen aztán a Celticnek egy pont is elég lett volna, de a sárga-fekete mezben játszó föld-fehérek nem vacakoltak, már a 8. percben vezetést szereztek: Ki Szung Jong szöglete után Charlie Mulgrew zavartalanul érkezett középen, és az öt és felesről az előtte tátongó kapu jobb alsó sarkába bólintott.

Újabb nyolc perc múlva Mulgrew előkészítő volt, a jobb oldalról ívelt a kapu elé, a hosszú oldalon az öt és feles sarkánál érkező Glenn Loovens jó érzékkel fejelte vissza a labdát a bal alsó sarokba. A kiválóan játszó Mulgrew a 35. percben a bal oldalon egyedül oldotta meg a helyzetet, becsapta a védőjét egy csellel, betört a tizenhatoson belülre, majd jobb lábbal laposan a bal alsó sarokba tekert.

A szünet előtti pillanatokban megint Mulgrew villant meg, a bal oldalról ívelt a kapu elé, ugyanúgy, mint a második gólnál a jobb oldalról. Ezúttal Gary Hooper érkezett a hosszún, ő lábbal talált az öt és feles sarkáról a kapuba.

A második félidőben a Kilmarnock is gyakrabban eljutott a Celtic térfelére, helyzeteket alakított ki. A vendégek persze nem vették már fél vállról a meccset, Kris Commons egy meg nem adott tizenegyes után úgy reklamált, mintha az első bajnoki fordulóban, 0–0-nál történt volna mindez.

A szurkolóknak bezzeg mindegy volt, szerez-e gólt valaki, Mulgrew-t megtapsolták lecserélésekor, és énekelve ünnepelték a Celtic 43. skót bajnoki, 7. Premier League-elsőségét. A mámort a végén Joseph Ledley és a hatalmas bombagólt szerző Hooper fokozta, a sárga mezesek végül 6–0-s győzelemmel ünnepelték bajnoki címüket.

A Skót Kupa elődöntőjében is érdekelt Celtic a bajnoki trófeát az utolsó bajnoki fordulóban kapja meg, a Hearts elleni hazai mérkőzésén.

„Ez a legnagyobb siker, amit valaha elértem – mondta a BBC-nek Neil Lennon menedzser. – Nem könnyű bajnoki címeket szerezni, de nekünk nagyon meggyőző teljesítménnyel sikerült. A csapat fiatal, ha sikerül együtt tartani, különleges gárda lehet belőle. Szeretném olyan sikerekkel megajándékozni a szurkolóinkat, amilyeneket régóta megérdemel."