Három barcelonai gól okozta Uruguay vesztét

2013.02.06. 21:09
A spanyolok három gólnak örülhettek (Fotó: Reuters)
A világ- és Európa-bajnoki címvédő spanyol labdarúgó-válogatott felkészülési mérkőzésen 3–1-re nyert Uruguay ellen Katarban. A spanyoloknak Cesc Fabregas szerzett vezetést, majd Cristian Rodríguez egyenlítése után a második félidőben Pedro duplázott.

A spanyolok világverő alapcsapatából Iker Casillas, Xavi és Xabi Alonso is kimaradt különböző sérülések miatt, az uruguayiaknál Diego Forlánt csereként jelölte Óscar Tabárez, Edinson Cavani és Luis Suárez viszont ott volt a kezdőben. Vicente del Bosque 68. alkalommal irányította az ibériai válogatottat, ezzel beérte az eddigi csúcstartó Kubala Lászlót, Carles Puyol pedig – aki Casillas távollétében csapatkapitányként futott ki a pályára – 100. válogatottságát ünnepelte.

Írhatnánk, hogy Fernando Muslera pedig a negyvenkettediket, de az uruguayi kapus számára nem volt ünnep ez a mérkőzés, főleg a 16. perctől kezdve, akkor ugyanis nagyon csúnyán bevédte Cesc Fabregas 30 méteres lövését, amely középre tartott. 1–0

A 29. percben is a kapujába került a labda egy jobb oldali spanyol beívelés után, ám a középen helyezkedő Puyol lesről volt eredményes, legalábbis az asszisztens szerint.

A másik oldalon ezzel szemben a 32. percben nem emelkedett a zászló, így a leshatáron labdát kapó, majd azt Víctor Valdés mellett elrúgó Cristian Rodríguez már együtt örülhetett társaival. 1–1

A szünetben két Barcelona-játékos is beállt, Juan Matát David Villa, Puyolt pedig Gerard Piqué váltotta. Utóbbi hamar hasznossá tette magát, remek ütemben ugratta ki Pedrót, aki mértani pontossággal lőtte ki a jobb alsó sarkot. 2–1

Ezt követően a Suárez és Cavani által vezérelt uruguayi támadógépezet is megvillant néhányszor, de a 74. percben megint a spanyolok voltak eredményesek. A mintaszerű „barcelonai” támadás során Villa, Fabregas, Pedro volt a labda útja, utóbbi pedig ezúttal sem hibázott. 3–1

A hosszabbításban még David Villa szerezhette volna meg az európai együttes negyedik gólját, de előbb Muslera védett nagyot, majd a fölé lőtt a Barca csatára.