Gyász: mérkőzés közben állt meg a bukaresti játékos szíve

2016.05.06. 23:32
Patrick Ekeng 26 évet élt (Forrás: prosport.ro)
Tragédia a román labdarúgó-bajnokság pénteki játéknapján: Patrick Ekengnek, a Dinamo Bucuresti kameruni középpályásának mérkőzés közben megállt a szíve – a játékos nem sokkal később elhunyt.

A halál pontos oka nem ismert, az első román hírügynökségi jelentések szívmegállásról szólnak.

Ekeng csereként lépett pályára a Dinamo Bucuresti–Viitorul mérkőzés 63. percében, és a 70. percben esett össze a kezdőkörben.

Már a játéktéren megkezdték a küzdelmet a játékos életéért: a kórházba szállítása közben és utána 80 percig próbálkoztak, de sajnos nem jártak sikerrel. Román sajtóhírek szerint az Ekenget kórházba szállító mentőautó felszerelése nem volt alkalmas az ilyen esetek ellátására.

A kétszeres kameruni válogatott Ekeng – aki korábban Svájcban, Franciaországban és Spanyolországban is futballozott – 26 évet élt.

A mérkőzést a játékos kórházba szállítása után folytatták, a vendégek egyenlítő gólja a történtek után esett (3–3).

A Dinamónál nem ez volt az első ilyen eset. A csapat korabeli kapitánya, Catalin Hildan szintén mérkõzés közben lett rosszul és halt meg 2000 októberében.