Gyász: 43 évesen elhunyt a Rangers holland válogatott ikonja

H. K.H. K.
2019.09.18. 13:12
null
Fernando Ricksen 2014-ben, nem sokkal azt követően, hogy diagnosztizálták nála az ALS-t (Fotó: AFP)
A skót Rangers FC labdarúgócsapata a hivatalos honlapján tudatta, hogy 43 évesen elhunyt Fernando Ricksen, a klub korábbi játékosa.

 

Ricksen játékosként 2000 és 2006 között hat idényt játszott a Rangersnél, a klub színeiben ez idő alatt összesen 182 mérkőzésen lépett pályára.

A 12-szeres holland válogatott Ricksennél 2013 októberében gyógyíthatatlan betegséget, az úgynevezett ALS-t (amiotrófiás laterálszklerózist) diagnosztizálták, amely egy motoneuron betegség, a központi idegrendszert mozgató sejtek pusztulása által okozott izomsorvadásos, úgynevezett Lou Gehrig-betegség.

Betegsége miatt Ricksen előbb kerekesszékbe kényszerült, az elmúlt éveket pedig egy glasgow-i kórházban töltötte ágyhoz kötve.

A Rangers szerdán tudatta, hogy Ricksen elveszítette a csatát a betegséggel szemben, s reggel elhunyt. 43 éves volt.


Legfrissebb hírek

Gyász: elhunyt a 19 éves walesi kerékpáros a portugál körversenyen

Kerékpár
7 órája

Gyász: elhunyt az 1980-as évek ismert játékvezetője

Német labdarúgás
14 órája

Gyász: elhunyt Szabó János egykori atléta

Atlétika
18 órája

Elhunyt a több mint tíz éve maradandó agykárosodást szenvedett bokszoló

Ökölvívás
19 órája

„Hatalmas ölelés ezekben a nehéz időkben, Leo” – Cristiano Ronaldo üzent a gyászoló Messinek

Minden más foci
2026.08.12. 18:13

„Mindig jelen leszel” – Messi elköszönt édesapjától

Minden más foci
2026.08.12. 16:00

Gyász: elhunyt a 200 méteres síkfutás korábbi olimpiai bajnoka

Atlétika
2026.08.10. 07:21

Gyász: elhunyt egy versenyző a nagyatádi triatlonversenyen

Egyéb egyéni
2026.08.09. 12:43