Felkészülés: a felforgatott németek nem tudták legyőzni Ausztráliát

2015.03.25. 22:23
Reus gólt lőtt, majd óriási ziccerben hibázott (Fotó: Reuters)
A világbajnok német labdarúgó-válogatott felkészülési mérkőzésen 2–2-es döntetlent játszott Ausztráliával.

Érdekes kezdő tizeneggyel állt fel Németország, a kisebb térdsérüléssel bajlódó Manuel Neuer még a padon sem ült a világbajnoknál, amely 3–5–2-es hadrendben kezdett. Az első veszélyes német helyzet Ilkay Gündogan előtt adódott, az 5. percben kevéssel lőtt mellé, a 17. percben Sami Khedira passzából Marco Reus azonban már nem hibázott (1–0).

A Dortmund támadója nem sokkal később újra betalálhatott volna, de Mile Jedinak eladott labdája után hatalmas ziccerben rontott. Az ausztrál válogatott nem játszott félénken, ennek a 40. percben lett meg az eredménye, Nathan Burns beadása után James Troisi fejelt a kapuba (1–1).

A második játékrész elején is a vendégek találtak be, Jedinak szépségdíjas szabadrúgásgólt szerzett (1–2). A németek azt azonban nem hagyhatták, hogy a magyar válogatott után újabb nemzeti tizenegy nyerjen ellenük Kaiserslauternben, André Schürrle passza után Lukas Podolski egyenlített, beállítva ezzel a 2–2-es végeredményt.