Felkészülés: Kalmár góllal járult hozzá a Soton elleni ötöshöz

2015.07.08. 20:34
A RasenBallsport Leipzig felkészülési mérkőzésen 5–4-re legyőzte az angol élvonalbeli Southamptont az ausztriai Bischofshofenben. A szünetben 1–1 volt az állás, akkor állt be a német másodosztályú csapatba Kalmár Zsolt, aki a 67. percben góllal járult hozzá a lipcseiek sikeréhez.

A több válogatott játékosát nélkülöző Sotonban visszatért súlyos térdsérülése után Jay Rodriguez, és az angol támadó két találatot is jegyzett a meccsen, míg a portugál Cédric Soares és a spanyol Juanmi egyaránt góllal debütált a kikötővárosiaknál.

Harmadik nyári edzőmeccsét játszotta a Dárdai Pál irányította Hertha BSC, a berliniek az ötödosztályú FSV Union Fürstenwalde vendégeként harmadszor is nyertek, ezúttal 2–0-ra. Az 1637 néző előtt játszott összecsapáson a jobbhátvéd Peter Pekarík duplázott.

A Stieber Zoltánt a kezdőben bevető Hamburger SV nagyon könnyed, 6–0-s sikert aratott a svájci Chur felett.