Felkészülés: katari gálával indította az évet a Bayern - videó

2015.01.13. 20:24
Nemzetközi felkészülési mérkőzésen Vanczák Vilmos együttese, a Sion 1–0-ra kikapott a Bundesligában szereplő Borussia Dortmundtól.

A magyar légiós kezdőként lépett pályára a mérkőzésen, amelyen jól semlegesítette Ciro Immobilét, és amelyen a dortmundiak Jon Gorenc-Stankovic szöglet utáni góljával döntöttek egy órányi játékhoz közeledve.

Paulo Sousa együttese, a svájci pontvadászatot vezető Basel is német csapat ellen szerepelt, a másodosztályú Karlsruhe ellen Walter Samuel a 85. percben alakította 2–2-re az eredményt.

A Werder és a Mönchengladbach Belekben mérte össze az erejét, a Bundesligában negyedik helyen álló Borussia pedig 3–2-re kikapott a brémiaiaktól – majd még kedden a török Genclerbirligitől is 4–2-re.

A német éllovas Bayern München a katari All-star-válogatottal csapott össze. A Reina (Zingerle, 62.) – Weiser, Boateng (Badstuber, 63.), Dante, Bernat (Rafinha, a szünetben) – Gaudino (Hingerl, 69.), Rode (Kurt, 68.) – Müller (Götze, a szünetben), Schweinsteiger (Alonso, a szünetben), Ribéry (Eberwein, a szünetben) – Lewandowski (Pizarro, 60.) összeállításban játszó németek Weiser korai góljaival már az első negyedórában kétgólos előnybe kerültek (0–2).

A 26. percben Hamdi révén szépített a katari élvonalban szereplőkből összeállított álomcsapat, de a szünet előtt Ribéry visszaállította a közte kettőt, majd a mérkőzés ráadásának pillanataiban Pizarro is betalált (1–4).