Felkészülés: Ibra-tripla, Gyan-dupla, ukrán siker

2013.08.14. 22:05
A svéd labdarúgó-válogatott felkészülési mérkőzésen 4–2-re legyőzte Norvégiát. Zlatan Ibrahimovic mesterhármast szerzett.

Zlatan Ibrahimovic már a második percben megszerezte a vezetést a svédeknek, értékesítve egy ziccert. Fél óra elteltével már kettő volt a svéd válogatott előnye – szintén a PSG csatára volt eredményes, és ezúttal is csak a kapus eszén kellett túljárnia.

A folytatásban egyenlített a norvég csapat, de aztán ismét érkezett Ibra, és egy szabadrúgásgóllal megnyerte a mérkőzést az övéinek. Sőt! Anders Svensson is betalált, így 4–2-re győztek a svédek.

A törökök Umut Bulut és Ömer Toprak találatával a szünetben már 2–0-ra vezettek Ghána ellen, a második félidőben azonban Asamoah Gyan duplájával egyenlített az afrikai együttes.

VÁLOGATOTT FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉSEK
Svédország–Norvégia 4–2
(Ibrahimovic 2., 28., 57., A. Svensson 75., ill. Mo. Abdellaoue 38., Johansen 43.)
Ukrajna–Izrael 2–0 (Rotany 29., Szeleznyev 71.)
Kolumbia–Szerbia 1–0 (Guarin 89.)
Törökország–Ghána 2–2 (Burak Yilmaz 7., Umut Bulut 28., ill. Asamoah Gyan 62., 76.)
Dél-Afrika–Nigéria 0–2 (Kalu Uche 49., 68.)