Felkészülés: hétgólos brazil győzelem – és újabb sérülés

2019.06.09. 23:29
Még nem tudni, Arthur sérülése mennyire súlyos (Fotó: AFP)
A hazai rendezésű Copa Américára készülő brazil labdarúgó-válogatott felkészülési mérkőzésen 7–0-ra megverte Hondurast Porto Alegrében. A selecao szurkolóinak öröme azonban nem lehet felhőtlen, mert Neymar után újabb játékosuk sérült meg: Arthur Melo, az FC Barcelona középpályása.

A brazil válogatott az Alisson – Dani Alves, Thiago Silva (Miranda, 77.), Marquinhos (Éder Militao, a szünetben), Filipe Luís – Arthur (Allan, 32.), Casemiro (Fernandinho, a szünetben) – Richarlison, Coutinho (Everton, 66.), David Neres – Gabriel Jesus (Firmino, 55.) összetételben szerepelt a Copa América előtti utolsó előkészületi meccsén, amelyen a szünetben már 3–0-ra vezetett – viszont elveszítette játékmesterét, Arthurt.

Az FC Barcelona középpályásának térdére az első fél óra végén Rommel Quioto csúszott rá, akit az uruguayi játékvezető azonnal ki is állított. Az eset nem tűnt olyan súlyosnak, mint amilyen súlyos következményekkel járhat; Arthur fájdalmas arccal, „kiskocsin” hagyta el a pályát, a brazil szövetség egyelőre nem adott tájékoztatást az állapotáról. Ha a 22 éves futballista akár csak egy hónapra is harcképtelenné válik, akkor kihagyni kényszerülne a június 15-én kezdődő Copa Américát.

A szünet után, már emberelőnyben négy gólt szóró brazil válogatott a 2012. szeptemberi, Kína felett aratott 8–0-s sikere óta a legnagyobb különbségű győzelmét könyvelte el.

A MÉRKŐZÉS BŐ ÖSSZEFOGLALÓJA

Az Egyesült Államokat 3–0-ra legyőző venezuelai válogatottban Salomón Rondón duplázott, ezzel megelőzte Juan Arangót (23) a nemzeti örökrangsorban, s 24 találattal most már ő az ország történetének legeredményesebb játékosa címeres mezben.

VÁLOGATOTT FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉSEK
Brazília–Honduras 7–0
(Gabriel Jesus 6., 48., Thiago Silva 13., Coutinho 37. – 11-esből, David Neres 56., Firmino 65., Richarlison 70.)
Japán–Salvador 2–0 (Nagai 19., 42.)
Egyesült Államok–Venezuela 0–3 (Rondón 16., 36., Savarino 30.)
Peru–Kolumbia 0–3 (Uribe 23., 65., D. Zapata 94.)
Paraguay–Guatemala 2–0 (Gustavo Gómez 48., Derlis González 76. – 11-esből)
Mexikó–Ecuador 3–2 (J. dos Santos 28.,Montes 63., L. Rodríguez 77., ill. Mena 47., Preciado 66.)