Felkészülés: bevették a dánok a Keserü-pirulát

2014.11.18. 21:46
A román labdarúgó-válogatott Claudiu Keserü duplájával 2–0-ra legyőzte Dániát, így sikerrel zárta a 2014-es évet – ez a románok egymás utáni harmadik 2–0-s győzelme.

Claudiu Keserü először tudott duplázni a román válogatottban, első gólját még egy éve, 2013 októberében szerezte. A magyar válogatottal egy Eb-selejtezőcsoportban szereplő Románia 5–2–1-es mérleggel köszön el az évtől, egyedül Algériától kapott ki, hat mérkőzésen még gólt sem kapott – a románoknak csak két algériai játékos (Bentaleb és Szudani), valamint Dzsudzsák Balázs talált be.

FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉS
ROMÁNIA–DÁNIA 2–0 (0–0)
Bukarest
, Nemzeti Aréna.
Románia: Pantilimon – Papp (Luchin, 79.), Chiriches (Moti, 70.), Gardos, Rat – Hoban, Prepelita (Pintilii, 84.) – Enache (Popa, a szünetben), Maxim (Bicfalvi, 64.), Sanmartean (Chipciu, a szünetben) – Keserü. Szövetségi kapitány: Anghel Iordanescu
Dánia: S. Andersen – Boilesen (S. Poulsen, 79.), Kjaer (Vestergaard, a szünetben), Jacobsen, Bjelland – Thomsen, Christiansen (Bech, a szünetben), Kvist (K. Hansen, 70.) – Vibe (Yurary, 73.), Bendtner, L. Andersen. Szövetségi kapitány: Morten Olsen
Gólszerző: Keserü (53., 59.)