Felkészülés: az üzbég bajnok elbánt a Haladással

2015.01.27. 18:41
A Szombathelyi Haladás labdarúgócsapata felkészülési mérkőzésen 2–1-es vereséget szenvedett az üzbég rekordbajnok, bajnoki címvédő Pahtakor Taskenttől. A Haladás Németh Márió tizenegyesből szerzett góljával a szünetben még vezetett, de a 80. perc után az üzbégek fordítottak. Szentes Lázár csapata nem a legerősebb összeállításban játszott.

„Nagyon kemény, nagyon harcos, néhol a durvaság határát súroló hajtós mérkőzést játszottunk, amely jól szolgálta a felkészülést. Fiatal játékosaink számára kiváló teszt volt a meccs. Az utolsó tíz percben sajnos két gólt is kaptunk a végig nagyon szoros összecsapáson” – értékelt a haladas.hu-nak Szentes Lázár.haladas.hu-nak Szentes Lázár.

NEMZETKÖZI FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉS
Szombathelyi Haladás–Pahtakor Taskent (üzbég) 1–2 (1–0)

Belek.
Haladás: Gyürü – Angyal, Fehér Z. (Jagodics M., a szünetben), Czingráber, Dallos (Devecseri, a szünetben) – Nagy P., Jancsó, Mancini (Gaál B., 58.), Németh M., Rácz – Török
Gólszerző: Németh M. (11-esből)

A HALADÁS FELKÉSZÜLÉSI PROGRAMJA
A felkészülés kezdete: január 5.
Edzőtábor: Törökország (Manavgat), január 21–29.; Olaszország (Róma), február eleje – ?