Felkészülés: a Porto ellen is vezetett, de kikapott a Napoli

2013.08.04. 18:28
A négycsapatos londoni Emirates-kupa második játéknapjának első mérkőzésén a Napoli hiába vezetett a félidőben a Porto ellen, 3–1-re kikapott portugál ellenfelétől, így Rafa Benítez együttese a szombati, Arsenal elleni 2–2 után vasárnap sem volt képes megőrizni a szünetre kiharcolt előnyét, sőt ezúttal csak a lőtt gól ért pontot Novothny Soma csapatának (a magyar csatár az utolsó tíz percben lépett pályára). A Porto a Galatasaray elleni vereségét követően tudott javítani.

Szombati mérkőzéséhez képest a Napoli és a Porto is több helyen változtatott a kezdőcsapatán, egész pontosan kilenc-kilenc új ember neve volt felfedezhető a kezdő sípszó pillanatában.

Az első félidőben mindkét együttes előtt adódtak lehetőségek, labdabirtoklásban többnyire a Porto dominált, a Napoli azonban harapósabb volt az ellenfél térfelén, leginkább az Arsenal ellen eredményes Goran Pandev vezérletével. A játékrész hajrájában aztán a macedón válogatott támadó tizenegyesből meg is szerezte a vezetést a nápolyiaknak, Anthony Taylor játékvezető Fernando könyöklése után ítélt büntetőt az olaszoknak. 1–0

A második játékrészben hamar egalizált Paulo Fonseca csapata, a 48. percben az algériai Nabil Gilasz még eltévesztette a kaput Alex Sandro beadása után, de két perccel később már élt a lehetőséggel, egy precíz ütemű kiugratást követően higgadtan gurított a hosszú alsóba a kimozduló Rafael mellett. 1–1

A 67. percben aztán a vezetést is átvette a Porto, Silvestre Varela jobb oldali beadásába a Napoli argentin hátvédje, Federico Fernández ért pechesen bele, és a saját kapuja közepébe talpalta a labdát. 1–2

Újabb tíz perc elteltével aztán a három pont sorsát is eldöntötte a portugál bajnok: a saját tizenhatosán belül tanácstalankodó Andrea Dossena könnyelmű ajándékára (öngólpasszal felérő hibájára) csapott le a csereként beálló Licá, aki köszönte szépen és tíz méterről a rövid alsóba bombázott. 1–3

A Porto megérdemelt győzelme ellen már a 83. percben csereként beálló magyar csatár, Novothny Soma sem tudott mit tenni.

A Napoli így egy döntetlennel és egy vereséggel, három rúgott góllal, azaz négy ponttal zárta a tornát, míg a Porto a Galatasaraytól elszenvedett minimális különbségű vereségét (0–1) követően ezúttal hat pontot szerzett, s ezzel ideiglenesen átvette a vezetést a táblázaton.

A játéknap másik mérkőzésén a hárompontos, egyben házigazda Arsenal a pont nélkül álló Galatasarayjal találkozik.

FELKÉSZÜLÉSI TORNA, EMIRATES-KUPA
NAPOLI–PORTO 1–3
(1–0)
London, Emirates Stadion
Gólszerzők: Pandev (42.), ill. Gilasz (50.), F. Fernández 67. – öngól), Licá (78.)

A torna állása: 1. Porto 6 pont (3–2), 2. Galatasaray 4 pont (1–0) 3. Napoli 4 pont (3–5), 3. 4. Arsenal 3 pont (2–2)