Felkészülés: a franciák két góllal legyőzték a németeket

2015.11.13. 22:53
Olivier Giroud góljánál Manuel Neuernak nem volt esélye (Fotó: Action Images)
A francia labdarúgó-válogatott felkészülési mérkőzésen 2–0-ra nyert Németország ellen Párizsban.

Az unalmas első félidőben a németek játszottak valamivel veszélyesebben, a 43. percben Mario Gomez találhatott volna be, ám 10 méterről rosszul célzott. Az első félidő hosszabbításában némileg váratlanul előnyhöz jutott Franciaország: Anthony Martial a bal oldalon az alapvonalon csúnyán (az ő szempontjából persze nagyon szépen) becsapta Matthias Gintert, a középre gurítása után Olivier Giroud-nak már nem volt nehéz feladata (1–0). Az Arsenal csatára a francia válogatott 1400. gólját szerezte.

A németek a második játékrészben is eredménytelenül támadtak, a Giroud-t váltó André-Pierre Gignac viszont fejelt egy szép gólt Blaise Matuidi beadásából, így 2–0-s hazai siker született. A nemrég Írországban is kikapó németek 2005 óta először bukták el két egymást követő idegenbeli mérkőzésüket, akkor Szlovákiában és Törökországban maradtak alul. Tavalyi vb-elsőségük óta 15 mérkőzést játszottak, de ezekből csak négyet zártak kapott gól nélkül.

GYŐZELEM A HALÁL ÁRNYÉKÁBAN
A találkozó első félidejét a helyszínen tekintette meg Francois Hollande, Franciaország köztársasági elnöke is, de a szünetben kimenekítették, ugyanis a Stade de France közelében rövid időn belül két robbanás is történt. Az első hírek szerint 18 halottat követeltek a robbantások.
Bastian Schweinsteiger a 114. válogatottságát ünnepelte, ezzel Philipp Lahmot lehagyva a negyedik helyre lépett a németek örökranglistáján. Lothar Matthäus (150), Miroslav Klose (137) és Lukas Podolski (126) van csak előtte.
Ezt megelőzően legutóbb 2014 szeptemberében vonult hátrányban szünetre a német válogatott – az Argentína elleni felkészülési mérkőzésen –, a mostani előtt akkor játszott legutóbb a válogatottban Mario Gomez.

LABDARÚGÁS, FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉS
FRANCIAORSZÁG–NÉMETORSZÁG 2–0 (1–0)
Párizs, Stade de France. V:
Antonio Mateu Lahoz (spanyol)
FRANCIAORSZÁG: Lloris – Sagna, Varane, Koscielny, Evra – Pogba, L. Diarra (Schneiderlin, 80.), Matuidi (Cabaye, 86.) – Griezmann (Ben Arfa, 80.), Giroud (Gignac, 68.), Martial (Coman, 69.). Szövetségi kapitány: Didier Deschamps
NÉMETORSZÁG: Neuer – Ginter (Volland, 79.), Rüdiger, Boateng (Mustafi, a szünetben), Hummels, Hector (Can, 34.) – Schweinsteiger, Khedira (Gündogan, 61.) – Draxler (Sané, 61.), Gomez, T. Müller. Szövetségi kapitány: Joachim Löw