Félbeszakadt miatta a meccs, 32 milliót fizet

2009.11.18. 21:35
Címkék
Verdiktet hozott a koppenhágai városi bíróság: 900 ezer dán koronát (mintegy 32 millió forintot) kell fizetnie annak a drukkernek, aki megtámadta a játékvezetőt a 2007-es dán–svéd Eb-selejtezőn.
Nörviget lekísérik a biztonságiak - drága meccs volt... (Fotó: Action Images, archív)
Nörviget lekísérik a biztonságiak - drága meccs volt... (Fotó: Action Images, archív)

Ronni Nörvig akkor rohant rá Herbert Fandelre, amikor a 89. percben a bíró büntetőt ítélt 3–3-as állásnál a vendég svédeknek. A dánok 0–3-ról álltak fel a találkozón. A mérkőzés pontjait 3–0-val a svédek kapták meg, a koppenhágai stadionban a dán válogatott következő két hazai meccsét zárt kapuk mögött kellett megrendezni.

A Dán Labdarúgó-szövetség eredetileg 1.4 millió koronára perelte be a magáról megfeledkezett (nem mellesleg tökrészeg) drukkert az elmaradt jegybevétel miatt.

A bíróság nem ítélte meg a teljes összeget, arra hivatkozva, hogy a Svédországban dolgozó Nörvig a nem megfelelő biztonsági intézkedések miatt tudott bejutni a pályára.

A szurkoló még nem tudja, fellebbez-e az ítélet ellen. Nörvig a támadásért egyébként 20 nap börtönbüntetést is kapott.

AZ OMINÓZUS PÁLYÁRAFUTÁS VIDEÓN

 

Legfrissebb hírek

Vízilabda: Fekete Gergőék 20 gólt dobtak Ausztrália ellen

Vízilabda
5 perce

Bemutatjuk Slavko Vincicet, a vb-döntő játékvezetőjét

Foci vb 2026
9 perce

Nem lett a FIFA–UEFA szembenállás áldozata – bemutatjuk Slavko Vincicet, a világbajnoki döntő játékvezetőjét

Foci vb 2026
14 perce

Kooperációs szerződést kötött a Paks az NB II-es Szentlőrinccel

Labdarúgó NB I
15 perce

Pedro Porro, a sztárok kriptonitja

Foci vb 2026
27 perce

Az Atlético Madrid ügyvezetője világossá tette: Julián Álvarez nem eladó, még 200 millióért sem

Spanyol labdarúgás
28 perce

Országos razzia – labdarúgó-vezetőket vettek őrizetbe Törökországban

Minden más foci
28 perce

És ha mégis kikapunk? – KS-ajánló a Bélyeg című filmről

Képes Sport
45 perce