Eurofutball: fantasztikus csatárteljesítmény Belgiumban

2015.02.21. 23:00
A horvát Ivan Santini mesternégyesére alapozva a Kortrijk 6–0-ra legyőzte a Westerloót a belga labdarúgó-bajnokság 27. fordulójának szombat esti mérkőzésén.

A fejjel és lábbal is eredményes Ivan Santini mindkét játékrészben duplázott, a további két hazai gólt a francia Teddy Chevalier szállította.

A 25 éves, 189 centiméter magas, a válogatottságig csak utánpótlásszinten eljutó horvát támadó 13 góljával a góllövőlista élére ugrott, a harmadik helyre felkapaszkodó Kortrijk pedig – amely egy hónapja hetet vágott az Oostendének – immár egyedül a második leggólerősebb csapat (53) a bajnokságban az éllovas FC Bruges (61) után.

CSEHORSZÁG: A KÉT MAGYAR KÖZÜL AZ EGYIK BEMUTATKOZOTT

Tamás Krisztián győztes meccsen, kilencven perces bevetéssel mutatkozott be a cseh labdarúgó-bajnokságban: csapata, a Slavia Praha szombat este idegenben 3–1-re legyőzte a Liberecet.

A prágai csapat mindhárom gólját Milan Skoda szerezte. A meccset végigjátszó Tamást az első félidő hajrájában sárga lappal figyelmeztette a játékvezető.

A cseh liga másik magyar érkezője, Balázs Benjámin egyelőre kispados volt, de ő is győzelemnek örülhetett: a Teplice Jakub Hora góljával 1–0-ra nyert az Ostrava ellen.

Jövő szombaton a két magyar légiós csapata egymás ellen játszik Prágában.

Viktoria Plzen–Ceské Budejovice 6–0
Az élcsoport: 1. Plzen 41, 2. Sparta 37 (16), 3. Jablonec 36, ...5. Teplice 24, 6. Slavia 23

CIPRUS: MAGYAR LÉGIÓS GÓLJÁVAL NYERT AZ OMONIA

Leandro de Almeida góljával győzött 1–0-ra az Omonia a tavalyi alapszakaszgyőztes AEL vendégeként a ciprusi élvonalbeli bajnokság 21. fordulójának szombati játéknapján.

A brazil származású, 11-szeres magyar válogatott Leandro a 9. percben fejelte a győztes gólt. A súlyos térdsérülésből felépülő 32 éves védőnek ez volt a második gólja a bajnoki szezonban.

SVÁJC: VADÓCZ BEMUTATKOZOTT A GRASSHOPPERSBEN

Bár a hétközi bemutatkozó edzőmérkőzésen kisebb sérülést szenvedett, Vadócz Krisztián a várakozásoknak megfelelően pályára lépett szombat kora este a Grasshoppersben: a „szöcskék” 2–0-ra kikaptak az esélyesebb Zürichtől a svájci labdarúgó-bajnokság 21. fordulójának városi rangadóján. Részletek itt!

ANGLIA: EZ NEM BAJNER, DE NEM IS TŐZSÉR NAPJA VOLT

Tőzsér Dániel csapata, a második ligás Watford hazai pályán szenvedett súlyos vereséget a lendületben lévő Norwichtól (0–3), Bajner Bálint klubja, a harmadosztályú Notts County a Fleetwood Town otthonában kapott ki 2–1-re az angliai futballszombat programdömpingje keretében. Mindkét magyar csereként lépett pályára.

SKÓCIA: ADAM ROONEY ÚJRA DUPLÁZOTT, VÁGTAT AZABERDEEN

Adam Rooney duplájára építve az Aberdeen 3–0-ra legyőzte a St. Mirrent a skót bajnokság 27. fordulójának szombati játéknapján, és pontszámban utolérte az első helyen álló, két meccsel kevesebbet játszó Celticet.

Az Aberdeen sorozatban harmadszor győzött, tavaly november eleje óta tartó 13 mérkőzéses bajnoki veretlenségi sorozata során pedig immár 11. alkalommal.

Az ír Adam Rooney harmadszor duplázott a bajnoki szezonban, összesen 13 gólnál jár.