Eurofoci: ilyen nincs! 3 kihagyott büntető, 94. perces öngól

2015.10.05. 00:57
Egészen hihetetlen körülmények között bukta el a győzelmet az Anderlecht a belga élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 10. fordulójában.

A Mechelen elleni bajnoki mérkőzésen Dennis Praet a 7. percben büntetőt végezhetett el, de Jean Francois Gillet hárította a lövést. Majd a 14. percben Stefano Okaka Chukáét is! Sőt, a 89. percben Yoeri Tielemans tizenegyesét is hárította a vendégek kapusa!

Okaka Chuka góljával így is 1–0-ra vezetett az Anderlecht, egészen a 94. percig, amikor Serigne Mbodji a saját kapujába talált...

A kivédett büntetők

Az öngól

Az öngól

A Genk otthon nem hibázott, Köteles László kapuját csak a 90. percben tudta bevenni a Standard Liege, de a győzelmet ez sem veszélyeztette.

Portugáliában a Porto és a Sporting is kiütéses sikert aratott, a Benfica meccsét viszont elhalasztották. Skóciában a Celtic kihasználta az Aberdeen óriási zakóját, és már csak egy pont a hátránya.

Norvégiában a Rosenborg a Start kiütésével tett újabb lépést a bajnoki cím felé, négy fordulóval a vége előtt nyolc pont az együttes előnye. Svédországban viszont csak most vált el egymástól az első kettő, a Göteborg pontvesztését kihasználva a Norrköping két ponttal vezet három körrel a zárás előtt.

Vanczák Vilmos a kispadról nézte végig, ahogyan a csapata, a Sion 1–1-es döntetlent ér el a St. Gallen otthonában.

Rapid Wien–Salzburg 1–2
Az élmezőny állása: 1. Rapid Wien 22, 2. Salzburg 21 (26–17), 3. Austria Wien 21 (21–15)

SVÁJC
11. FORDULÓ
St. Gallen–Sion 1–1
Young Boys–Grasshoppers 3–1
FC Zürich–Basel 2–2
Az élmezőny állása: 1. Basel 28., 2. Grasshoppers 21 (31–21), 3. Young Boys (23–13)