Eurofutball: hét gól és két piros lap a Dinamo–Sahtar rangadón

2016.12.12. 23:55
A listavezető Sahtar Doneck idegenben 4–3-ra megverte a Dinamo Kijevet az ukrán élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 18. fordulójának rangadóján, ezzel 13 pontosra növelte előnyét a tabella élén.

A Dinamo Kijev számára csodálatosan kezdődött a mérkőzés, hiszen már a 13. másodpercben (!) megszerezte a vezetést, ám a válasz nem sokat váratott magára, a Sahtar két perccel később Jevhen Hacseridi öngóljával egyenlített. Fél óra játék után a házigazdák másodszor is előnybe kerültek, de a donecki csapat a második félidő elején kilenc perc leforgása alatt fordított (2–3).

A Dinamo a 60. percben még nagyobb bajba került, hiszen az első gólt szerző Júnior Moraesnek felmutatta a piros lapot a játékvezető. Ezt követően sokáig nem változott az eredmény, a 88. percben azonban Hacseridi másodszor is bevette a saját kapuját, végleg eldöntve ezzel a mérkőzést (2–4). A hosszabbításban a hazaiak még szépítettek (3–4), majd a 95. percben Szerhij Ribalka kiállítása miatt kilenc főre fogyatkoztak.

A Sahtar Doneck sikerének köszönhetően már 13 pont előnnyel vezeti a bajnokságot a címvédő Dinamo előtt.

A MÉRKŐZÉS ÖSSZEFOGLALÓJA

Dynamo Kiev vs Shakhtar Donetsk 3-4 | All Goals... by A12-SPORTS

UKRAJNA, 18. FORDULÓ
Dinamo Kijev–Sahtar Doneck 3–4
Az élcsoport: 1. Sahtar Doneck 50 pont, 2. Dinamo Kijev 37, 3. Zorja Luhanszk 34

IZRAEL. A Korhut Mihályt végig a soraiban tudó Hapoel Beer-Seva hátrányból felállva 3–1-es győzelmet aratott a Beitar Jerusalem vendégeként, és továbbra is tíz pont előnnyel vezeti a tabellát a Maccabi Tel-Aviv előtt.