Eurofutball: Otigba nagyon fontos gólt fejelt – videó

2016.01.23. 23:09
A korábbi magyar utánpótlás-válogatott Otigba Kenneth góllal vette ki a részét a Heerenveen remek hajrájából és Willem II felett aratott 3–1-es győzelméből a holland élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Eredivisie) szombati játéknapján.

A kispadon kezdő Otigba Kenneth a szünetben, 0–1-es állásnál kapta a bevetési parancsot, csapata a 71. percben egyenlített, ő pedig négy perccel később, egy szögletet követő fejessel szerezte meg a vezetést. A 3–1-es végeredményt Sam Larsson a 85. percben állította be.Otigba Kenneth a szünetben, 0–1-es állásnál kapta a bevetési parancsot, csapata a 71. percben egyenlített, ő pedig négy perccel később, egy szögletet követő fejessel szerezte meg a vezetést. A 3–1-es végeredményt Sam Larsson a 85. percben állította be.

A magyar-nigériai kettős állampolgárságú játékosnak ez volt a harmadik gólja ebben a bajnoki szezonban.

Vida Kristopher szintén a cserepadon ült, ő azonban nem kapott játéklehetőséget a sereghajtó De Graafschapban, amely újabb vereséget szenvedett.

HOLLANDIA. 19. FORDULÓ
Heracles–De Graafschap 2–1
Ajax–Vitesse 1–0
Excelsior–Roda 0–1
Heerenveen–Willem II 3–1
Az élcsoport: 1. Ajax 47, 2. PSV 41 (18), 3. Feyenoord 36 (41), …10. Heerenveen 23, …18. De Graafschap 8

SPANYOLORSZÁG, SEGUNDA DIVISIÓN. Vadócz Krisztián is tevőleges részese volt csapata, az éllovas Deportivo Alavés szombati 1–0-s győzelmének. A magyar légiós a 74. percben lépett pályára az Huesca elleni meccsen, ő volt a három pontról döntő gólt szerző Manu Barreiro cseréje.

Vadócz harmadszor játszott bajnokin Alavés-mezben – ezt legutóbb október elején, az Osasuna ellen tehette meg.

22. FORDULÓ
Deportivo Alavés–Huesca 1–0
Az élcsoport: 1. Deportivo Alavés 42 pont, 2. Córdoba 39 (21), 3. Real Oviedo 37

OLASZORSZÁG, SERIE B, Magyar védője, Tamás Krisztián nélkül aratott rég várt győzelmet (1–0) a december közepe óta nyeretlen Spezia az olasz másodosztályban – a szombati játéknapon a Pro Vercelli volt az ellenfél idegenben.

A liga másik magyarja, Adorján Krisztián a 82. percben lépett pályára csereként a Novarában, amely sorozatban a harmadik bajnokiját veszítette el, és megint lejjebb csúszott a tabellán. Adorjánékat a 12 forduló óta veretlen éllovas, a Crotone győzte le.

Az élcsoport:
1. Crotone 51 pont, 2. Cagliari 49, 3. Pescara 40 (22), …5. Novara 38, …11. Spezia 30

BELGIUM. A kapus Köteles László kispados volt az idegenben egy pontot szerző Genkben.