Eurofutball: bejött a dupla, de mi lesz a Manchester Uniteddel?

2014.05.10. 18:37
A bajnok Lincoln 1–0-ra legyőzte a College Europa legénységét a gibraltári labdarúgókupa (Rock Cup) szombat délutáni döntőjében, és ezzel némi sportdiplomáciai bonyodalmat okozott.

A Lincoln duplázása bezavart az új UEFA-tagállam Európa-liga-kvalifikációjába: az eredeti szándék az volt, hogy ez esetben a bajnokság második helyén végző Manchester United (Gibraltar) FC indul a második számú európai kupasorozatban,ám a legfrissebb hírek szerint a helyi szövetség hétfőn dönt arról, hogy – az UEFA ajánlásának megfelelően – esetleg mégis a kupadöntő vesztese, a College Europa indulását hagyja-e jóvá.

A Liam Clarke 92. percben szerzett góljával diadalmaskodó Lincoln 15. alkalommal nyerte meg a kupát. A győztes csapat játékosai Michel Platinitől, az Európai Labdarúgó-szövetség (UEFA) helyszínen tartózkodó elnökétől vehették át a serleget.