Eurofutball: Rosenborg-siker a norvég rangadón

2015.06.06. 21:50
A norvég élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Eliteserien) 12. fordulójában a listavezető Rosenborg idegenben 2–1-re legyőzte a tabella harmadik helyén álló Valerengát, és ezzel hat pontra növelte az előnyét riválisaival szemben.

Norvégia. Az Eliteserien 12. fordulójában rangadót rendeztek, a bajnokság első helyén álló Rosenborg a Valerengához látogatott. Gól nélküli első félidő után a második játékrész elején a vendég gárda megtáltosodott, és Pal André Helland négy perc alatt el is döntötte a találkozót.Norvégia. Az Eliteserien 12. fordulójában rangadót rendeztek, a bajnokság első helyén álló Rosenborg a Valerengához látogatott. Gól nélküli első félidő után a második játékrész elején a vendég gárda megtáltosodott, és Pal André Helland négy perc alatt el is döntötte a találkozót.

A 60. percben a jamaicai Deshorn Brown ugyan még szépített, ám a listavezető megtartotta egygólos előnyét, és 2–1-re megnyerte a mérkőzést.

Sikerével a Rosenborg hat pontra növelte előnyét a norvég élvonalbeli pontvadászatban, igaz, egy mérkőzéssel többet játszott, mint az őt üldöző Stabaek.

NORVÉGIA, ELITESERIEN
12. FORDULÓ

Valerenga–Rosenborg 1–2
Sandefjord–Odd 0–1

Az állás: 1. Rosenborg 29 pont (12 mérkőzés), 2. Stabaek 23 (11), 3. Valerenga 23 (12), … 5. Odd 20 (12), ... 16. Sandefjord 6 (12).

Svédország. Az Allsvenskan 13. fordulójában a Helsingborg hazai pályán simán, 3–0-ra győzött az Atvidaberg ellen. A Häcken az AIK-val ikszelt, míg az Örebro a Halmstaddal játszott döntetlent.

SVÉDORSZÁG, ALLSVENSKAN
13. FORDULÓ
Häcken–AIK 0–0
Helsingborg–
Atvidaberg 3–0
Örebro–Halmstad 1–1

Az állás: 1. Göteborg 29 pont (12 mérkőzés), 2. Malmö 24 (12, 25–15-ös gólkülönbség), 3. Elfsborg 24 (12, 21–13), … 5. AIK 23, … 7. Helsingborg 18 (13), … 9. Häcken 16 (13), … 14. Örebro 11 (13), … 15. Halmstad 9 (13) … 16. Atvidaberg 5 (13).