Eurofutball: a Manchester City lő a leggyakrabban kapura

2018.09.24. 18:34
A svájci székhelyű Sporttudományok Nemzetközi Központja (CIES) legújabb kutatásában azt vizsgálta meg, hogy Európa-szerte mely csapatnak kell a legkevesebb idő egy kapura lövéshez, azaz melyik gárda milyen gyakran veszi célba aktuális ellenfele kapuját.

A rangsor elkészítésekor a CIES statisztikusai az OPTA és az Instat 35 különböző bajnokság mérkőzéseire vonatkozó statisztikai adatait vették figyelembe a 2018. július 1. és 2018. szeptember 20. közötti időszakban.

A vizsgált időintervallumban az európai csapatok közül a leggyakrabban a Manchester City játékosai lőttek (vagy fejeltek) kapura: Sergio Agüero és társai átlagban 4 perc 2 másodpercenként meccsenként. A vizsgált 35 bajnokság csapatai közül a legrosszabb mutatóval a skót Hamilton Academical csapata áll, 18 perc 12 másodperc kell neki egy lövőhelyzet kialakításához.

3. Mezőkövesd 9:52

A 35 vizsgált bajnokság között van a magyar is: az NB I-ben e tekintetben a DVSC a legjobb 6 perc 12 másodperccel – mögötte mindössze két másodperccel van lemaradva a második Mol Vidi. Fél perccel több, 6:44 kell a Ferencvárosnak egy lövés eleresztéséhez.

Az alsóház kevésbé szoros az NB I-ben: a sereghajtó a Diósgyőr, amely kereken 11 percenként veszi célba a kaput, a Kisvárda 10:31-gyel a második, majd hátulról a harmadik a Mezőkövesd 9 perc 52 másodperccel.

A listán feltűnően jól teljesít egyébként a Sparta Praha, amelynek 4 perc 34 másodperc kell egy lövéshez a cseh bajnokságban, amivel a teljes mezőnyben a Manchester City (4:02) és a Juventus (4:33) mögött a harmadik.

Érdekesség, hogy a német bajnokságban a Dárdai Pál edzette Herthánál ritkábban csak a Frankfurt lő kapura, ám a pozitív oldalon is találunk magyar szereplőket: Gulácsi Péter Leipzigje a második 5:51-gyel, míg a Szalai Ádámot foglalkoztató Hoffenheim 6:08 percenként lő kapura, amivel a harmadik. A listavezető a Bayern 5:19 percenként veszi célba a kaput.