nemzetisport.hu 2018.05.05 21:22 Frissítve: 2018.05.05 21:37

Eurofutball: a bajnoki címről lemaradtak, a kupával vigasztalódtak

Az északír Coleraine kupagyőzelemmel feledtette az utolsó fordulóban elbukott bajnoki címet: a gárda 3–1-re legyőzte a fináléban a Cliftonville-t, s ezzel hatodik alkalommal hódította el a trófeát.

EURÓPAI BAJNOKCSAPATOK ÉS KUPAGYŐZTESEK 2017–2018

A Coleraine ezt megelőzően legutóbb 2003-ban ünnepelhetett kupasikert – tavaly ugyan bejutott a döntőbe, ám akkor sima, 3–0-s vereséget szenvedett a Linfieldtől.

A kupagyőzelem talán némiképp enyhít a bajnoki aranyéremről való lecsúszás okozta fájdalmon: a Coleraine úgy bukta el az utolsó fordulóban az első helyet, hogy a teljes bajnokság során mindössze egyetlen vereséget szenvedett.

A Máltai Kupát a bajnoki címet is elhódító Valletta FC nyerte, amely 2–1-re legyőzte a döntőben a Birkirkarát. A csapat 14. alkalommal ünnepelhetett kupagyőzelmet, a vonatkozó rangsorban ezzel a harmadik helyet foglalja el.

ÉSZAKÍR KUPA, DÖNTŐ, BELFAST
Cliftonville–Coleraine 1–3

MÁLTAI KUPA, DÖNTŐ, TA'QALI
Birkirkara–Valletta FC 1–2

2018.11.17 23:30:58

Minden más foci MALONYAI PÉTER

NS-VÉLEMÉNY. Ahol nem a rég-, hanem a közelmúltban gyökerezik a rang, ott nem kell sokat beszélni.

2018.11.17 12:18:32

Minden más foci nemzetisport.hu

„A kupában kapok lehetőséget, ott rúgom a gólokat, adom a gólpasszokat, előbb-utóbb csak kerettag leszek.”

2018.11.17 00:26:15

„A sport összeköt bennünket és becsületes versengésre buzdít, az európai civilizáció egyik legfontosabb építőköve.”

2018.11.14 15:52:32

Minden más foci BOROS MIKLÓS (Kolozsvár)

A Gazeta Sporturilornak a magyar kormány megerősítette, közvetlenül támogatja a klubokat.

2018.11.13 22:00:01

Minden más foci VINCZE ANDRÁS

ALAPVONAL. Nagy átka ez a flancos játékvezetői reform a világ labdarúgásának. A fene nagy digitalizálással, a túlszabályozás miatt az unalom gödrébe taszajtják a játékot.