nemzetisport.hu 2018.05.05 21:22 Frissítve: 2018.05.05 21:37

Eurofutball: a bajnoki címről lemaradtak, a kupával vigasztalódtak

Az északír Coleraine kupagyőzelemmel feledtette az utolsó fordulóban elbukott bajnoki címet: a gárda 3–1-re legyőzte a fináléban a Cliftonville-t, s ezzel hatodik alkalommal hódította el a trófeát.

EURÓPAI BAJNOKCSAPATOK ÉS KUPAGYŐZTESEK 2017–2018

A Coleraine ezt megelőzően legutóbb 2003-ban ünnepelhetett kupasikert – tavaly ugyan bejutott a döntőbe, ám akkor sima, 3–0-s vereséget szenvedett a Linfieldtől.

A kupagyőzelem talán némiképp enyhít a bajnoki aranyéremről való lecsúszás okozta fájdalmon: a Coleraine úgy bukta el az utolsó fordulóban az első helyet, hogy a teljes bajnokság során mindössze egyetlen vereséget szenvedett.

A Máltai Kupát a bajnoki címet is elhódító Valletta FC nyerte, amely 2–1-re legyőzte a döntőben a Birkirkarát. A csapat 14. alkalommal ünnepelhetett kupagyőzelmet, a vonatkozó rangsorban ezzel a harmadik helyet foglalja el.

ÉSZAKÍR KUPA, DÖNTŐ, BELFAST
Cliftonville–Coleraine 1–3

MÁLTAI KUPA, DÖNTŐ, TA'QALI
Birkirkara–Valletta FC 1–2

2019.05.18 23:53:17

Minden más foci BALLAI ATTILA

ALAPVONAL. Aki szerint túlzó az összehasonlítás, idézze fel magában – ha nem megy, keressen rá a neten – a Horatiusok esküje című neoklasszicista festményt, és ismerős lesz neki a fogadkozás; effélét láthat tizenegyesrúgások előtt is.

2019.05.18 08:42:23

Minden más foci nemzetisport.hu

NŐI BL-DÖNTŐ: 18.00 • A Lyon sorozatban negyedszer ülhet fel a trónra.

2019.05.16 23:51:55

Minden más foci VINCZE ANDRÁS

ALAPVONAL. »Ha a labdarúgó ideális korban van, és valóban erősítést jelent az európai kupaporondon, nem kellene kínálgatni, mert sorban állnának érte. Ha topfutballista, miért nem játszik topcsapatban?«

2019.05.16 10:14:53

Az átadott pálya a harmadik ilyen típusú óvodai létesítmény Kárpátalján.

2019.05.14 17:29:48

Minden más foci I. M.

Volt, hogy a bajnokcsapat legeredményesebb játékosát tizenhárman előzték meg a góllövőlistán.