Eredivisie: az Ajax győzött, és megvédte bajnoki címét

2012.05.02. 22:14
Az Ajax hazai pályán ünnepelte története 31. bajnoki címét (Fotó: ad.nl)
Az Ajax 2–0-ra legyőzte a Venlót a holland labdarúgó-bajnokság 33. fordulójában, ezzel megszerezte 31. bajnoki címét. Németh Krisztián gólpasszal járult hozzá a Waalwijk győzelméhez, az RKC nagy csatában van az Európa-ligáról döntő playoffban való részvételért. Két meccs is ítéletidő miatt szünetelt.

HARC A BAJNOKI CÍMÉRT

A képlet igen kedvező volt az Ajaxra nézve a forduló előtt, hiszen már egy pont is elég lett volna az amszterdamiaknak hazai pályán az ünnepléshez, márpedig korábban 18-szor találkozott egymással ilyen párosítás mellett a két csapat, és a vendégek csak az első meccs alkalmával, még 1957-ben tudtak egy pontot elvinni...

Fantasztikus hangulat fogadta a csapatokat Amszterdamban, márpedig ilyen atmoszférában nem elégedett meg az Ajax a biztonsági egy ponttal. Az aréna hamar felrobbant, miután Sim de Jong már a 8. percben közelről bekotorta csapata vezető találatát. Nem sokkal később ugyan a Feyenoord is előnybe került, de ez még kevés volt a bajnoki ünneplés elodázáshoz. De Jong ráadásul a második félidőben duplázott, így hiába nyert végül 4–1-re a rivális, az már mit sem számított.

Az Ajax sorozatban 13 bajnokiját nyerte meg, ami új ligarekord, ráadásul ezzel biztosította a címvédését, összességében pedig a 31. bajnoki címét. Frank de Boer Rinus Michelhez hasonlóan játékosként majd edzőként is bajnoki címet nyert az Ajaxszal. Andre Ooijer hetedik holland bajnoki címét szerezte, csak Johan Cruyff, Jan Heintze (9-9), Sjak Swart és Gerald Vanenburg (8-8) büszkélkedhet nála többel.

AZ AJAX JÁTÉKOSAINAK ÉS FANATIKUSAINAK ÜNNEPLÉSE

A TÖBBI PÁLYÁN TÖRTÉNT

A kiesés szempontjából volt döntő jelentősége a De Grafschap és az Excelsior meccsének, a fordulatos meccs 2–2-es állásnál, 4 perc 13 másodperccel a rendes játékidő vége előtt félbeszakadt, mivel ítéletidő volt a pályán. Majdnem egyórás szünetet követően tudták csak lejátszani a maradék időt, de az eredmény már nem változott, így az utolsó fordulóban dől el, melyik csapat esik ki biztosan, és ki játszhat osztályozót.

A magyar légiósok közül mindenki kezdő volt, Horváth Gábor és a Den Haag nagy verést kapott a PSV-től, ráadásul ez a meccs is állt a második félidőben negyedórát, szintén a kedvezőtlen időjárás miatt.

A Németh Krisztiánnal felálló Waalwijk az európai kupaindulás szempontjából játszott fontos meccset a forduló előtt még előtte álló Rodával, és a magyar támadó gólpasszal segítette csapatát az 5–2-s siker alkalmával (a második gólnál jegyzett asszisztot).

A NEC 1–1-re végzett az AZ-val, Babos Gábor és Vadócz Krisztián végigjátszotta a meccset, Szélesi Zoltánt az 56. percben lecserélték. Az alkmaariak ezzel elbukták a BL-szereplés lehetőségét.