Dzsudzsákék kikaptak, elúszhat a bajnoki cím

2011.04.24. 16:34
Lehajtott fejek és csalódottság – elúsztak a PSV bajnoki címről dédelgetett álmai? (Fotó: Imago)
A holland élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Eredivisie) 32. fordulójában a Feyenoord 3–1-re győzött a Dzsudzsák Balázst a 87. percig soraiban tudó PSV ellen. Simon Krisztián csereként beállva bő öt percet kapott. Ezzel a mérkőzéssel egy időben rendezték az Ajax–Excelsior találkozót, amelyen a hazaiak 4–1-es sikert arattak, és ennek köszönhetően az eindhovenieket megelőzve feljöttek a tabella második helyére. Simon András a kispadról figyelte végig csapata, az Excelsior vereségét.

FEYENOORD–PSV 3–1

A Feyenoord szemmel láthatóan vissza akart vágni az októberi 0–10-ért Dzsudzsákéknak, mert az első félidőt szinte végig uralta, a 27. percben pedig Georginio Wijnaldum fejjel megszerezte a vezetést Diego Biseswar jobb oldali beadását követően. 1–0

Támadásban nem sokat tudott felmutatni az első negyvenöt perc során a PSV, Dzsudzsák Balázs is csupán kisebb helyzetekig jutott. Fred Rutten a szünetben beküldte Ola Toivonent csapata támadójátékának felfrissítésére, amiről negyed óra elteltével kiderült, hogy jó ötletnek bizonyult.

Az 53. percben Orlando Engelaart kiállította a játékvezető egy vitatható szabálytalanság nyomán, majd hét perccel később Toivonen szenzációs gólt lőtt. Zakaria Labyad kapott nagyszerű labdát, de ahelyett, hogy a középen teljesen üresen érkező Dzsudzsákhoz passzolt volna, a kapufát találta el. A kipattanót viszont Toivonen körülbelül 23 méterről belsővel becsavarta a tehetetlen Erwin Mulder kapujába. 1–1

Az eindhoveniek öröme azonban nem tartott sokáig, mert az első gól két főszereplője, Biseswar és Wijnaldum ismét villant: ismét az utóbbi volt eredményes, mégpedig fejjel az előbbi beadásából. A hajrában a következő idényben már az Intert erősítő Luc Castaignos is betalált egy szép támadás végén, így a végeredmény 3–1 lett. Simon Krisztián a 87. percben lépett pályára a házigazdac rotterdamiaknál, míg Dzsudzsákot ekkor cserélték le.

A következő körben a PSV a Vitesse-t fogadja hazai pályán, de Fred Rutten a kiállított Engelaar mellett nem számíthat az egyaránt ötödik sárgáját gyűjtő Manoljev, Lens és Pieters játékára sem.

AJAX–EXCELSIOR 4–1, UTRECHT–VITESSE 4–2

A PSV bukásának a bajnoki riválisok a haszonélvezői: a Twente már pénteken kipipálta az ADO Den Haag elleni, egyáltalán nem könnyű mérkőzést, míg az Ajax vasárnap simán megverte az Excelsiort. Az amszterdamiak a 13. percben Ebecilio átlövésével törték fel a tömörülő rotterdami védelmet, erre a gólra viszont az 55. percben Bovenberg válaszolni tudott.

Az Ajaxnak egészen a hajráig „meleg volt" a meccs, de egy (kissé lesgyanús) kiugratás után Van der Wiel középre passzolt, Eriksen pedig a hálóba juttatta a labdát. A 79. percben Ebecilio második találatával eldőlt a meccs, majd Siem de Jong is szerzett egyet – az Ajax így megelőzte a PSV-t. Simon András a kispadon ült az Excelsiorban, nem kapott lehetőséget a játékra.

DE JONG OLLÓZÁSA

A harmadik délutáni meccsen az 51 percig nem látott gólt a közönség, aztán viszont hatot is – a házigazda Utrecht 4–2-re legyőzte a Vitesse-t.

A bajnoki idényből már csak két forduló van hátra, és nagyon úgy tűnik, hogy a PSV – az előző szezonhoz hasonlóan – most is magát húzza ki az aranyéremért folytatott versenyfutásból. A Twente 68 pontos, az Ajax 67, a PSV 65 – tehát az eindhovenieknek két siker esetén van csak esélyük a bajnoki címre, és akkor sem sok... Még a Vitesse és a Groningen ellen játszanak, míg a Twente a következő körben a sereghajtó Willem II ellen tervezhet be három pontot, az Ajax pedig a Heerenveennel csap össze. Az utolsó fordulóban aztán alighanem jön a „bajnoki döntő", az Ajax–Twente Amszterdamban.

Ha az első három helyezett mindegyike nyer a 33. játéknapon, akkor a Twente 71, az Ajax 70, a PSV 68 pontos lesz – és a PSV már nem lehet bajnok, hisz a Twente, Ajax duóból valamelyik biztosan megelőzi.

A Groningen hazai pályán nyert két góllal a NEC ellen. A mérkőzés a 83. percig 1–1-es döntetlenre állt, a hajrában azonban a házigazdák duplával biztosították be sikerüket. A vendégeknél Babos Gábor a cserepadról nézhette végig a találkozót.