Csehország: drámai szezonvég, a Slovan Liberec az új bajnok

2012.05.12. 21:28
A címvédő Viktoria Plzen elleni szombat esti 0–0 elég volt a Slovan Liberecnek ahhoz, hogy története során harmadszor is elhódítsa a cseh labdarúgó-bajnokság bajnoki címét.

A szombat esti utolsó forduló ki-ki mérkőzésén a vendég Plzen háromgólos győzelemmel megvédhette volna bajnoki címét, támadott is erősen, de csak kapufáig jutott.

A döntetlen révén a Liberec – 2002 és 2006 után – harmadszor lett bajnok, a cseh örökranglistán a Slaviával holtversenyben a második helyen áll az idei szezonban tetemes előnyt elherdáló Sparta (11) mögött.

A Liberec a selejtező második körében kapcsolódik be a Bajnokok Ligája következő kiírásába. Az Európa-ligában a Plzen, a második helyre visszakapaszkodó Sparta, valamint a kupagyőztes Olomouc képviseli majd Csehországot.

A Bohemians és a Zizkov kiesett, a gólkirályi címet David Lafata, a Jablonec támadója szerezte meg 25 góllal. TABELLA, EREDMÉNYEK ITT!