Csehország: drámai szezonvég, a Slovan Liberec az új bajnok

2012.05.12. 21:28
Címkék
A címvédő Viktoria Plzen elleni szombat esti 0–0 elég volt a Slovan Liberecnek ahhoz, hogy története során harmadszor is elhódítsa a cseh labdarúgó-bajnokság bajnoki címét.

A szombat esti utolsó forduló ki-ki mérkőzésén a vendég Plzen háromgólos győzelemmel megvédhette volna bajnoki címét, támadott is erősen, de csak kapufáig jutott.

A döntetlen révén a Liberec – 2002 és 2006 után – harmadszor lett bajnok, a cseh örökranglistán a Slaviával holtversenyben a második helyen áll az idei szezonban tetemes előnyt elherdáló Sparta (11) mögött.

A Liberec a selejtező második körében kapcsolódik be a Bajnokok Ligája következő kiírásába. Az Európa-ligában a Plzen, a második helyre visszakapaszkodó Sparta, valamint a kupagyőztes Olomouc képviseli majd Csehországot.

A Bohemians és a Zizkov kiesett, a gólkirályi címet David Lafata, a Jablonec támadója szerezte meg 25 góllal. TABELLA, EREDMÉNYEK ITT!

Legfrissebb hírek

Miami Open: Kordát is búcsúztatta a selejtezőből jött spanyol; Sinner két szoros szettben nyert

Tenisz
1 órája

Szerdai sportműsor: négy közé juthat a Fehérvár az ICEHL-ben

Minden más foci
2 órája

Mind a négy meccset meg kell nyernünk; Papp László: 100

E-újság
2 órája

Férfi kosárlabda Euroliga: a Maccabi a Fenerbahcét, a Valencia az Olympiakoszt kapta el

Kosárlabda
2 órája

Itt az első meccslabda – Bobory Balázs jegyzete

Jégkorong
2 órája

Schmidt Ádám: A sport a család mellett a leghatékonyabb nevelőeszköz lehet

Egyéb egyéni
3 órája

Haaland megvette, majd elajándékozta Norvégia történetének legdrágább könyvét

Minden más foci
3 órája

Romário: Neymarnak ott a helye a világbajnokságon

Foci vb 2026
3 órája
Ezek is érdekelhetik