Belgium: micsoda kupadöntő, micsoda kapásgólok!

2015.03.22. 21:24
Nagyszerű mérkőzésen dőlt el a Belga Kupa sorsa: a két legsikeresebb belga labdarúgócsapat részvételével vívott vasárnap esti fináléban az FC Bruges – a 92. percben szerzett gyönyörű góllal – 2–1-re legyőzte az Anderlechtet.

Tom De Sutter éles szögből eleresztett gyönyörű kapáslövésével az FC Bruges korán megszerezte a vezetést (1–0), de a nagy erőket mozgósító Anderlecht a 89. percben Alekszandar Mitrovics révén egyenlített (1–1).

Úgy tűnt, hosszabbításba torkollik a finálé, csakhogy a 92. percben Lior Refaelov – az első gól előkészítője – a röviden kifejelt labdát mintegy húsz méterről, ballal, kapásból a kapu jobb oldalába bombázta (2–1).

A két csapat harmadszor találkozott a kupa fináléjában: a mostanit megelőzően az 1977-esben az FC Bruges, 1994-ben az Anderlecht győzött.

A trófeát 2007 óta először elhódító FC Bruges 11 kupagyőzelemmel vezeti a belga örökranglistát, mögötte az Anderlecht (9) és a Standard Liege (6) következik.