Ázsia-kupa: Irán kezdésként alaposan kitömte Jement

2019.01.07. 19:07
Ötször örülhettek az irániak (Fotó: AFP)
Az Egyesült Arab Emírségekben zajló Ázsia-kupa csoportkörének első fordulójában, a D-csoportban Irán 5–0-ra legyőzte Jement – az öt gól között akadt távoli lövés után szerzett találat, peches öngól, szép fejes, vagy éppen hatalmas kavarodás után az alapvonali játékvezető jelzésére megítélt találat is. A közös szinte minden iráni találatban, hogy Szaud el-Szovani, a jemeniek kapusa közre (nem) működőként részt vállalt bennük.

A tavaly nyári világbajnokságon is szereplő iráni válogatott már az első negyedórában beindította a gólgyártást: Mehdi Taremi volt eredményes a kapusról kipattanó után. Bő tíz perccel később el-Szovani kellemetlen öngólt vétett, amelyről tulajdonképp nem tehetett: egy szabadrúgás után a kapufa tövéről kipattanó labda a fejéről került a gólvonal mögé.

Két perc sem kellett az újabb iráni gólhoz, Taremi duplázott egy fejessel – erről talán nem tehetett a jemeni kapus.

A gólgyártást a második félidőben Szardar Azmun folytatta egy kavarodást követően, az 5–0-s végeredményt Szaman Goddosz állította be bő tíz perccel a vége előtt.

A MÉRKŐZÉS GÓLJAI

ÁZSIA-KUPA, ARAB EMÍRSÉGEK
CSOPORTKÖR. 1. FORDULÓ

D-CSOPORT
Irán–Jemen 5–0 (Taremi 12., 25., el-Szovani 23. – öngól, Azmun 53., Goddasz 78.)