Argentína: új kapitány lesz Rióban – Tata Martino lemondott

nemzetisport.hu nemzetisport.hunemzetisport.hu nemzetisport.hu
2016.07.05. 20:13
null
Gerardo Martino egy vesztes tétmeccs után lemondott az argentin kispadról (Fotó: AFP)
Gerardo Martino lemondott az argentin labdarúgó-válogatott szövetségi kapitányi posztjáról.

 

A Copa América döntőjében vereséget szenvedő argentinok szövetségi kapitánya folytatni szerette volna a munkát, ám miután Lionel Messi lemondott a válogatottságról, megnőtt rajta a nyomás, végül pedig úgy döntött, távozik.

Martino 2014-ben a világbajnokság után vette át az irányítást, és csupán egy tétmeccset veszített el Argentínával, 2015 szeptemberében Ecuadortól kapott ki együttese. Összesen 29 találkozón 19 győzelmet aratott hét döntetlen és három vereség mellett.

Argentína 23 éve nem nyert nagy tornát, az előző három évben három döntőt veszített el. A riói olimpián így már új kapitány vezeti a válogatottat.

Legfrissebb hírek

Vb 2026: Jordánia–Argentína 1–2

Foci vb 2026
1 órája

Messi nincs a kezdőben az argentinok utolsó csoportmeccsén

Foci vb 2026
2 órája

A másik Lionel – Simon Zoltán publicisztikája

Foci vb 2026
6 órája

Az argentinok barbecue-partival hangoltak Jordánia ellen – videó

Foci vb 2026
10 órája

Ki-ki meccsre készül Algéria, miközben forr az öltöző

Foci vb 2026
14 órája

Lionel Messi és Argentína négyszer több reakciót váltott ki, mint a Super Bowl

Foci vb 2026
2026.06.26. 03:44

Elárverezik Diego Maradona „kezezős” labdáját

Foci vb 2026
2026.06.25. 21:26

Messi: Folytatom a játékot!

Foci vb 2026
2026.06.24. 10:38
Ezek is érdekelhetik